استفاده از لنز سوپر واید
مدیریت فروشگاه
1398/03/25
5/5 - (4 امتیاز)

استفاده از لنز سوپر واید : در تاریخچه عکاسی، بسیاری از عکس‌های خارق العاده به واسطه لنز واید و لنز سوپر واید، به ثبت رسیده اند. در  چند سال اخیر در ساخت لنزهای سوپر واید تغییرات شگرفی به وجود آمده و بازده آنها آن‌ها به طرز باور نکردنی تصحیح شده است. اگر شما هم باور دارید که لنزهای سوپر واید، لنزهای ایده آلی نیستند و برای عکاسی به هیچ وجه مناسب نیستند با مطالعه این مطلب متوجه می‌شوید که اگر این لنزها در جای درست و با ضوابط درست به کار گرفته شوند بسیار مفید هستند.

زمانی که شما در یک محیط داخلی می‌خواهید که در یک عکس همه جزئیات منظره ثبت بشود، می‌توانید لنزهای سوپر واید را به کار ببرید.لنزهای واید زاویه‌ای بازتر از لنز نرمال دارند و لنزهای سوپر واید اختلاف چشمگیری با این دو دارد. میدان دید لنزهای سوپر واید بسیار زیاد و بسیار باز است. برای نمونه اگر لنز دوربین نرمال ما دارای زاویه ای حدود 47 درجه باشد لنز سوپر واید زاویه‌ای دو برابر گشادتر از این لنز دارند یعنی تقریبا 130 درجه. اکنون به اتفاق هم به نظاره علل مکفی برای بهره بری از لنزهای سوپر واید می‌پردازیم.

6 دلیل استفاده از لنز سوپر واید

این نوع لنزها شما را به درون محیط می‌ کشانند.این گروه از لنز شما را به داخل محیط می‌برد. این لنزها به خاطر زاویه باز, به بنده این حس را القا می کند که داخل صحنه ایستاده است. ترفند ساده عکاسی با این لنز به ثبت شاهکار های عکاسی منجر می شود و به خلاقیت نیاز دارد.دلایل استفاده از لنز سوپر واید

 
استفاده از لنز سوپر واید کمک می کنند مستقیم ببینید.

وقتی شما از یک سازه بلند با لنزهای نرمال و واید عکس برداری می کنید، باید مکان خود را چند مرتبه تعویض کنید و یا فاصله خود را از آن دور یا نزدیک کنید زمانی که می‌خواهید از یک ساختمان بسیار بلند عکس بگیرید باید دوربین خود را به جهت بالا نگه دارید تا کل ساختمان در حدود  قاب قرار بگیرد.

یکی از مزیت های لنزهای سوپر واید این است که دیگر احتیاجی به نگه داشتن دوربین به سمت بالا نیست بلکه با کمی فاصله گرفتن از سوژه، کل سوژه شما در قاب عکس مستقر می شود.

دلایل استفاده لنز سوپر واید

این گروه از لنز فواصل را تغییر می دهند

این لنزها  باعث بزرگتر دیده شدن اجسام نزدیک می شوند و  چیز های خیلی کوچک بزرگ و  بزرگ کوچک دیده شوند.

کارکردی پانوراما مانند دارند

لنزهای سوپر واید نتیجه ای شبیه با عکس‌های پانوراما دارند.
در پانوراما شما باید با استفاده از سه‌پایه چند عکس بگیرید و بعد در نرم‌افزار آن‌ها را باهم ترکیب کنید.

اما با لنز سوپر واید شما با تنها یک دکمه می‌توانید عکسی با زاویه بسیار باز ثبت کنید.

رفلکس نور

اگر بخواهید در قاب خود بازتاب اشیا در آب را داشته باشید یکی از روش ها استفاده از لنزهای سوپر واید است.

ثبت تصاویر خارق العاده

برای عکاسی از طبیعت یکی از بهترین  لنزها، لنزهای سوپر واید است، این لنزها زاویه‌ای بسیار باز می‌دهد و برای ثبت جزئیات در طبیعت بسیار عالی است.

مدیریت فروشگاه
خرداد 25, 1398

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره رایگان کلیک کنید
×