عکاسی مینیمال

عکاسی مینیمال

5/5 - (5 امتیاز)

امروزه ساده گرایی حتی در سبک زندگی بسیاری از مردم مورد توجه قرار می گیرد اگر شما هم میخواهید تا تصاویر ساده و در عین حال مفهومی را داشته باشد، مقاله ی همه چیز در مورد عکاسی مینیمال برای شما انتخاب مناسبی خواهد بود و در این امر به شما کمک زیادی خواهد کرد.

مینیمالیسم یک نوع سبک است که نه تنها برای عکاسی بلکه در تمام شاخه های هنر مانند نقاشی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. سادگی همیشه برای هر کاری در هنر جذابیت خاصی داشته است، که سبک مینیمال نیز در اصل به سادگی اشاره دارد، این عمل در عکاسی یعنی سوژه ی خود را در یک بک گراند با جزئیات کم قرار داده تا بتوانیم تا حد امکان موضوع را بر روی سوژه متمرکز کنیم.

هر چه ساده تر قابل فهم تر  عبارتی که در این سبک بسیار کاربرد دارد همین است که با ساده کردن می توانید فهم را برای کاربر بیشتر کنید. 

عکاسی مینیمالیسم

عکاسی مینیمالیسم

شاید در ابتدا به این فکر کرده باشید که گرفتن تصاویر ساده کار دشواری به حساب نمی آید، باید عرض کنم که گرفتن تصاویر ساده دشوار نیست اما گرفتن تصاویر مینیمال از بسیاری از سبک های عکاسی دشوار تر است.برای شروع این سبک از عکاسی بهتر است تا صحنه را از سوژه های غیر ضروری خالی کنید تا تصویر شما خلوت به نظر آید. هر مقدار که عناصر اضافی در تصویر شما کمتر به کار برود شما به تصویر مینیمال خود بیشتر نزدیک خواهید شد.

برای انتخاب سوژه لازم نیست تا سخت گیر باشید ! هر چیزی می تواند سوژه ی عکاسی شما باشد اما چیزی که در اینجا برای ما اهمیت دارد این است که سوژه باید بر روی یک بک گراند ساده قرار بگیرد تا عکس سما را به یک تصویر مینیمالیستی تبدیل کند.

حفظ سادگی

حفظ سادگی

اصل اول در گرفتن تصاویر با سبک مینیمالیسم ساده بودن آن است. یکی از پرفروش ترین نوع عکس های بازار همین تصاویر ساده هستند، شاید باورش کمی سخت باشد اما این تصاویر از بهترین منبع درآمد های عکاسان هستند که به علت سادگی برای برای گذاشتن متن و یا ترکیب کردن آنها با تصاویر دیگر به کار می روند و همین امر آنها را برای استفاده در صنعت تبلیغات مناسب می کند. 

سعی کنید اطراف سوژه ی خود را تا حد امکان خالی کنید یا به اصطلاح سوژه را ایزوله کنید. آسمان یکی از پس زمینه های مناسب برای عکاسی مینیمال است، به علت سادگی در ترکیب رنگ شما می توانید بسیاری از اجسام مانند ساختمان ها،چراغ ها و … را به گونه ای قرار دهید که آسمان بک گراند تصویر شما را ایجاد کنید همین امر سبب  سادگی در تصویر می شود. البته حتما لازم نیست برای این کار از اجسام بلند استفاده کنید می توانید اجسامی را که لازم دارید به سمت آسمان بگیرید و از آن عکاسی کنید.

ترکیب بندی در عکاسی مینیمال

ترکیب بندی در عکاسی مینیمال

ترکیب بندی از مهمترین عوامل در هر سبکی از عکاسی است، برای مثال اگر می خواهید از طبیعت نیز تصاویر را ثبت کنید باید به طور کامل ترکیب بندی را در تصویر تان رعایت کنید. ترکیب بندی در سبک مینیمالیسم به علت نداشتن جزییات زیاد در عکس کار ساده ایست، پس سعی کنید با تا با این تکنیک تصاویر حرفه ای تری را داشته باشید. البته اجباری برای ترکیب بندی برای تصاویر نیست گاهی برای ثبت تصاویر خیره کننده باید قوانین را زیر پا بگذارید.

تکنیک های بیشتر در مورد ترکیب بندی را در این مقاله مطالعه کنید

پس زمینه ی مناسب برای تصاویر مینیمالیسم

پس زمینه ی مناسب برای تصاویر مینیمالیسم

سادگی ، کلمه ای که در این مقاله زیاد به گوش شما خورده. برای داشتن ترکیب خوب از سوژه و پس زمینه بهتر است تا حد امکان پس زمینه تصویر را ساده در نظر بگیرید. یکی از عوامل تغییر ناپذیر این سبک از عکاسی بک گراند ساده، برای اینکه تا حد زیادی توجه کاربر را به سمت سوژه ی مورد نظر ببریم است. اگر سوژه ی شما از اندازه ی بزرگی برخوردار است می توانید از یک خیابان یا یک دیوار ساده برای آ« استفاده کنید، اما اگر اندازه  ی سوژه کوچک است می توانید از میز و یا پارچه برای تولید پس زمینه با رنگ های مختلف استفاده کنید.

استفاده درست از رنگ ها

رنگ ها نیز یکی از مهمترین بخش های عکاسی ما به حساب می آیند. از نظر روانشناسان رنگ ها تاثیر زیادی بر روی حالت روحی افراد می گذارد پس دقت کنید تا موضوع عکس و روح عکس را در آن القا کنید. برای این کار می توانید از بازی با رنگ ها استفاده کنید که بیشتر عکاسان حرفه ای عاشق این کار هستند. یکی از ترکیب رنگ هایی که در تصاویر به مقدار زیادی جلب توجه میکند، ترکیب رنگ های تضاد با یکدیگر است 

قرار گیری سوژه در عکاسی مینیمال

قرار گیری سوژه در عکاسی مینیمال

اگر سری به تصاویر مینیمالی که عکاسان معروف آنها را ثبت کرده اند بزنید متوجه می شود که در برخی از عکس ها قسمت های کمی از سوژه در تصویر قرار گرفته است. با کمک گرفتن از این تکنیک می توانید به راحتی در عکس هایتان حس رمز آلود بودن را به عکس القا کنید که این می تواند جذابیت عکس شما را چندین برابر کند. برای تهیه ی اینگونه تصاویر باید بخش منفی عکس را بیشتر و بخش مثبت عکس را کمتر در قالب تصویر قرار رهید. 

معمولا برای تهیه ی اینگونه تصاویر رازآلود عکاسان از یک دیوار یا یک مزرعه برای قسمت منفی استفاده می کنند، البته شما می توانید این کار را با چیز های دیگری هم انجام دهید.

پس از مطالعه ی مقاله ی همه چیز در مورد عکاسی مینیمال احتمالا شما هم سختی های عکاسی مینیمالیستی را درک کرده باشد، اما اگر از سختی های آن فرار کنید جذابیت آن را نیز از دست داده اید پس بهتر است بجای تلف کردن وقتتان به فکر ایده های جدید برای عکاسی مینیمالیست با سبک خودتان باشد.

اگر به عکاسی مفهومی  علاقه دارید این مققاله را از دست ندهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *