گرفتن احساسات واقعی در عکس
مدیریت فروشگاه
1399/05/27
5/5 - (2 امتیاز)

عکاسی ممکن است یک هنر بصری باشد اما مانند هر شکل دیگر از هنر، زیبایی شناسی همه چیز نیست. عکاسی مانند گفتن یک داستان است و در هنگام تصویربرداری از سوژه ها کاملا صادق است. گنجاندن احساسات واقعی در عکس ها یکی از مواردی است که عکاس باید به آنها دقت کند تا تصویر برای کاربر قانع کننده باشد. احساسات مختلف زیادی وجود دارد ک در یک عکس می توان آنها را به تصویر کشید. ما در تمام عکس ها سعی می کنیم شادی، خوشبختی، غم و اندوه و ناامیدی و عشق را برجسته کنیم البته این تفسیر بسته به بیننده متفاوت است. با این وجود چالش در جذب یک احساس واقعی جلوه دادن آن می باشد.

ایجاد احساسات واقعی در تصویر

ایجاد احساسات واقعی در تصویر

سوژه های خود را در یک محیط آشنا قرار دهید

گرفتن احساس در عکس، از سوژه های شما زمانی که آنها در یک مکان آشنا قرار دارند این امکان را برای شما فراهم می کند که سوژه ها احساس راحت تری نسبت به دوربین و تصویر داشته باشند. شما ممکن است حتی بخواهید مکانی را انتخاب کنید که معنای خاصی برای افراد داشته باشد، زیرا این کار می تواند به ایجاد یک پاسخ احساسی قوی در سوژه های شما کمک کند.

در طول عکسبرداری واقعی از افرادی که قصد عکاسی از آنها را دارید بخواهید که مکان های خاص خود را به شما نشان دهند. این مکان می تواند خانه، کافه و یا محل کارشان باشد و از آنها بخواهید که داستان های لحظات خوبشان در آن محل را برای شما بازگو کنند. صحبت در مورد رویداد های معنی دار می تواند به شما کمک کند تا افراد در نمایش احساسات واقعی در عکس با شما همراه شوند.ایجاد احساس در تصاویر

حداقل مداخله را داشته باشید

سوژه های خود را هدایت نکنید، انجام این کار می تواند شما را از گرفتن احساسات واقعی آنها در دوربین دور کند، دلیل این امر نیز متمرکز بودن بیش از حد آنها بر روی یک نوع پوزیشن می باشد. فقط کافیست تا زوج ها را راهنمایی کنید تا دست های خود را کجا قرار دهند و یا چگونه سرشان را کج کنند و مواردی از این قبیل. اگر به منظور قرار گیری صحیح در جهت نوردهی مناسب می خواهید آنها را در مکانی درست جابه جا کنید و این موضوع را به گونه ای به آنها بگویید که ناراحت نشوند.

باید به این نکته توجه داشته باشید که در ابتدا تنها راهنمایی های ظریف را بکنید و پس از اینکه سوژه های شما احساس راحتی در جلوی دوربین را پیدا کردند، به آنها اجازه دهید آزادانه با یکدیگر رابطه برقرار کنند و مداخله ای نکنید. در اصل هدف ما این است که سوژه ها فراموش کنند که دوربین در نزدیکی آنها می باشد، بنابراین سعی کنید خودتان را تا حد امکان غیر قابل مشاهده کنید و از آنها دور شوید. توجه داشته باشید که عشق می تواند بر روی صورت از طریق حرکات دست آشکار شود، بنابراین سعی کنید هنگام عکسبرداری روی صورت و دست ها تمرکز ویژه ای داشته باشید.

کاری برای انجام به سوژه های خود بدهید

ایجاد احساسات در تصاویر

بهترین کار برای برانگیختن احساسات واقعی در عکس این است که سوژه های شما در حال انجام کاری باشند تا به صورت طبیعی به نظر برسند، بنابراین مطمئن شوید فعالیتی که انتخاب می کنید آنها را به این کار وادار می کند. برای مثال اگر می خواهید عشق میان یک زن و شوهر را نشان دهید بهتر است از آنها بخواهید همدیگر را نوازش کنند مانند کاری که در روزمره انجام می دهند. اجازه دادن برای انجام دادن سایر کارها به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به صورت ناخودآگاه از آنها عکاسی کنید و تصاویر زیبایی را به دست بیاورید.

پیش بینی لحظات مهم

نکته ی دیگری که در گرفتن احساسات واقعی در عکس ها باید به آن توجه داشته باشید، این است که در مواردی احتمالی حضور یابید و بتوانید در آنجا تصاویر طبیعی را ثبت کنید. این تصاویر زمانی به وجود می آیند که شما انتظار آنها را داشته باشید پس بهتر است تا هوشیار و ناظر باشد. مطمئن شوید که دوربین شما برای ثبت آن لحظه آماده است، چون وقت تنظیم کردن مجدد را ندارید.  هنگامی که قادر به گرفتن چنین تصاویری هستید نباید متوقف شوید درست بعد از بروز احساسات بهترین زمان برای گرفتن شات می باشد چون سوژه ها در حالت طبیعی خود قرار گرفته اند.

روی چشم ها فوکوس کنیدتمرکز بر روی چشم ها برای ثبت احساس

 

چشم ها می توانند احساسات واقعی در عکس را بدون توجه به آنچه دیگر ویژگی های صورت نشان می دهند به بیننده منتقل کنند. یک فرد خندان همچنین می تواند احساسات متضاد مانند غم، ناامیدی و حتی ترس را از طریق چشمان خود منتقل کند. بنابراین اگر می خواهید نشان دهید که یک فرد واقعا چه احساسی دارد باید بر روی چشمان او تمرکز داشته باشید.

البته اگر چشمان سوژه برای نشان دادن یک احساس شدید بسته باشد نیز می تواند جلوه خوبی برای تصویر مهیا کند. احساس بیش از حد باعث می شود فرد چشمان خود را ببندد مانند لحظه ای که گریه می کند، احساس درد می کند و یا احساس خوشبختی و رضایت شدید دارد.

مدام در حال شات کردن باشید

عکس برداری مداوم به شما این امکان را میدهد انواع لحظه ها از زندگی صمیمی، خنده دار و آن عکس های صادقانه اما معنی دار را که در غیر از این حالت به دست نمی آیند را ضبط کنید. از حالت عکسبرداری پی در پی استفاده کنید تا بتوانید لحظه های خاصی در به صورت پی در پی شات کنید تا عکس های بیشتری را برای انتخاب داشته باشید. این کار شانس شما را برای یافتن تصویر مورد نظر بالاتر می برد.

استفاده از جزییات برای القای احساسات

از زوم کردن برای ثبت جزئیات استفاده کنید

تمرکز بر روی جزییات مناسب می تواند به احساسات واقعی در عکس ها به شما کمک کند. می توانید زبان بدن سوژه های خود را، چگونگی چسباندن دست ها، وضعیت بدن و حتی جزئیات ریز مانند اشک و عرق را با استفاده از بزرگنمایی در تصویر خود جای دهید.  همه ی اینها می توانند روش های بسیار قدرتمندی برای انتقال آنچه که افراد واقعا احساس میکنند به شما ارائه دهند. در برخی از مواقع این جزیات می توانند مواردی دیگری مانند حلقه ی ازدواج باشد که نشان دهنده ی عشق میان دو نفر است، و یا یک خرس فرسوده ی کوچک که توسط پدر بزرگ به کودکی داده شده است.

بررسی و خرید انواع لنز زوم با قیمت مناسب در این بخش از دی جی 24.

از عنصر سورپرایز برای احساسات واقعی در عکس استفاده کنید

چندین عکس به صورت غافلگیر کننده بگیرید این کار باعث می شود تا سوژه های خود را از حالت محافظت خارج کنید، که به شما در نشان دادن احساسات واقعی در عکس ها کمک زیادی می کند. بیشتر مواقع غافلگیر کردن سوژه های شما می تواند به یاد ماندنی ترین عکس ها را در آلبوم شما به وجود بیاورد. برای انجام این کار بهتر است زمانی دست به شاتر شوید که سوژه ها خبر از تصویربرداری ندارند.

مدیریت فروشگاه
مرداد 27, 1399

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره رایگان کلیک کنید
×