ژست عکاسی با رینگ لایت

ژست عکاسی با رینگ لایت

5/5 - (2 امتیاز)

همانطور که بار ها گفته ایم در سبک هایی مانند پرتره که یک طرف دوربین عکاس با استفاده از دانش و تجربه خودش کار می کند و طرف دیگر سوژه قرار می گیرد کار هر دو سمت دوربین باید به نحو احسن انجام شود تا عکسی خارق العاده و هنری و متفاوت ثبت شود در غیر این صورت عکسی که یک عکاس حرفه ای می گیرد با میلیون ها عکاسی که هر روز در شبکه های اجتماعی دیده می شوند فرقی نخواهد کرد. پس مدل ها و سوژه های عکاسی پرتره هم باید در ژست گرفتن و ربان بدن خود به بهترین شکل عمل کنند. در این مقاله قصد داریم ژست های عکاسی با رینگ لایت را که می توانند سطح عکس های شما را ارتقا ببخشند را معرفی کنیم.

بهترین ژست عکاسی با رینگ لایت

رینگ لایت ها در حال حاضر یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات تورپردازی دائمی به شمار می روند و نور جذاب آن ها این اجازه را می دهد تا از آن ها برای نورپردازی در سبک های بسیار متنوعی از عکاسی استفاده کرد. در سبک پرتره هم همینگونه است و علاوه بر اینکه می توانید سوژه را بهتر نشان دهید می توانید به کمک خود این رینگ لایت ها جذابیت های بیشتری را به تصویر ببخشید اما ژست های خاصی را هم باید اجرا کنید تا عکس های متفاوتی را تهیه کنید. رینگ لایت مناسب عکاسی پرتره چه نوعی است و چه مشخصاتی دارد ؟ در این مقاله بخوانید.

عکس هایی که در ادامه این مقاله به اشتراک می گذاریم به شما ایده های بهتری در رابطه با ژست عکاسی با رینگ لایت خواهند داد.

بهترین ژست عکاسی با رینگ لایت

در ساده ترین نوع پوز سوژه می تواند به صورت مستقیم رو به روی دوربین قرار گیرد این حالت هم می تواند برای پرتره های رسمی و غیر رسمی استفاده شود. برای مثال در تصویر بالا سوژه مستقیم رو به روی دوربین قرار دارد اما با دست خود و حالت ابرو هایش عکس را از حالت یکنواختی و رسمی بودن خارج کرده است.

پوز عکاسی پرتره با رینگ لایت

در عکس بالا رینگ لایت روی به روی سوژه قرار دارد و سوژه به آن نگاه می کند در حالی که دوربین با آن زاویه گرفته است در ضمن ترکیب بندی نیز به خوبی صورت گرفته است و عکاس نیمی از فضا را به صورت فضای منفی تعیین کرده است.

پوز عکاسی سیاه سفید با رینگ لایت

شاید فکر کنید که استفاده از رینگ لایت ها در عکس های سیاه سفید جذاب نمی شود بلکه برعکس با اینکه دما و رنگ نور در این عکس ها نشان داده نمی شود با حالت و ژست سوژه می توانید عکس های زیبایی را ثبت کنید. قیمت انواع رینگ لایت را در اینجا بررسی کنید + فروش ویژه در دی جی 24!

پوز عکاسی سیاه سفید با رینگ لایت

در این تصویر رینگ لایت با زاویه نود درجه نسبت به سوژه قرار گرفته است به گونه ای که نصب چهره اش روشن و باقی آن تاریک بماند قرار گرفتن دست روی شانه هم سبب جلب توجه بیشتر به بخش روشن عکس می شود.

ژست عکاسی سیاه سفید با رینگ لایت

فاکتوری که این تصویر را جذاب کرده است بازتاب جالب نور رینگ لایت یا کچ لایت در چشمان این سوژه است که کمتر عکسی در حالت سیاه و سفید آن را ثبت می کند.

ژست سلفی با رینگ لایت

سلفی گرفتن با رینگ لایت ها بسیار محبوب است و هم با دوربین های بدون آینه و هم با دوربین گوشی های موبایل انجام می شود اما بیشتر موبایل ها برای اینکار استفاده می شوند اگر می خواهد بهتر سلفی بگیرید پیشنهاد می کنیم برای سلفی زمان خاصی را تعیین کنید مثلا با زدن روی صفحه دوربین 5 ثاینه بعد عکس ثبت شود و سپس شما سریعا ژست خود را بگیرید. حتما گوشی را هم روی هولدر هایی که مخصوص نگه داری آن هستند نگاه دارید دقت کنید که گوشی می تواندپشت و یا درست در بین رینگ لایت چای گیرد و جلوتر آمدن آن سبب سایه افتادن در عکس می شود.

ژست سلفی با رینگ لایت

سلفی با رینگ لایت

بهترین پوز های عکاسی با رینگ لایت

در این تصویر رینگ لایت بخشی از کادر شده است و سوژه هم با نیم رخ ایستادن و بیرون دادن دو از دهان خود حس خاصی را به تصویر داده است این عکس خلاقیت عکاس و سوژه را نشان می دهد.

ژست پرتره با رینگ لایت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *