معرفی 5 لنز سونی برای عکاسی پرترهedit نوشته شده در تاریخ
3.7/5 - (3 امتیاز)

در عکاسی اولین چیز هایی که تقریبا یاد می گیرند این است که چطور شخصیت و احساسات یک شخص را در پرتره ثبت کنند. فاکتور های مختلفی در ایده آل شدن و بی نظیر شدن یک پرتره تاثیر دارند مثلا نور و دوربین و محیط و لنزی که همراه شماست. لنز های سونی خصوص در سال های اخیر میان عکاسان پرتره و طبیعت و.. محبوبیت بسیاری پیدا کرده اند. سونی با به کار بردن تکنولوژی های مخصوص به خود در لنز هایش توانسته در ساخت لنز نیز مانند دیگر محصولات خود عمل کند و آن ها را با کیفیتی منحصر به فرد تولید کند. در ادامه 5 لنز سونی برای عکاسی پرتره را بررسی خواهیم کرد.

5 برتر لنز سونی برای عکاسی پرتره

اولین نمونه ای که به شما معرفی خواهمی کرد لنز سونی  FE 85mm f/1.8 می باشد. این لنر سازگار با سنسور های فول فریم و با اپرچر سریع 1.8 در میان طرفداران به خاطر شارپنس بالا و بوکه ای بسیار نرم و لطیف شناخته می شود. در ضمن داشتن اتوفوکوس ساکت وسریع نیز از مشخصات محبوب آن به شمار می رود. درست است که این لنز برای دوربین های با سنسور 35 میلیمتری ساخته شده است اما با مدل های کراپ سنسور نیز کار کرده در ضمن به کار بردن المنت های پیشرفته اپتیکالی در سیستم این محصول اعوجاج و پدیده هایی مانند فلیر و گوستنیگ نیز به ندرت مشاهده می شوند.

5 برتر لنز سونی برای عکاسی پرتره

گزینه بعدی ما لنز دوربین سونی FE 70-200mm f/2.8 GM می باشد. علت انتخاب این نمونه در این لیست داشتن فاصله کانونی پر استفاده و بلند 70 تا 200 میلیمتری است که علاوه بر پرتره در عتکاسی طبیعت و حیات وحش و ورزشی نیز کاربرد دارد. در ضمن اپرچر 2.8 در بازه زوم به طور ثابت می ماند. بدنه لنز به خوبی عایق بندی شده است و در هر شرایطی شارپنس بالایی را از آن شاهد هستیم. تنها نکته هایی که باید در نظر بگیرید این است که اگر می خواهید تازه این حرفه را شروع کنید این لنز ارزان قیمت نبوده و در ضمن معمولا شاهد فلیر در تصاویر آن هستیم.

linked_camera

برای مشاهده جدیدترین لنز های سونی به همراه مشخصات کلیک کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

در ادامه دیگر لنز های سونی برای عکاسی پرتره را که مقرون به صرفه تر هستند به شما معرفی خواهیم کرد.

دیگر لنز های سونی مناسب پرتره

مدل بعدی ارزان بوده اما کیفیت آن بسیار بالاتر از قیمتی است که دارد. لنز Sony FE 50mm F/1.8 احتملا در این رنج قیمت بهترین لنز نرمالی است که می توان پیدا کرد. این لنز دارای اپرچر 1.8 سریع بوده که شارپنس را ارتقا می دهد و المنت های بصری به کار رفته در آن اعوجاج و فلیر و دیگر خطا ها را به حداقل می رسانند. این لنز می تواند در محیط های کم نور تر نیز به خوبی کار کند و تصاویر زیبایی را بگیرد. در نهایت بوکه ای که ایجاد می کند ویژگی است که بسیار مورد ستایش و تحسین کاربران قرار گرفته است.

دیگر لنز های سونی مناسب پرتره

لنز دوربین Sony FE 24-70mm f/2.8 GM فاصله کانونی رنج واید تا تله فوتو کوتاه را دارد. این به این معناست که می توانید سوژه را در موقعیت ها و بکگراند های مختلفی در کادر خود قرار دهید. اگر تا به حال از این لنز استفاده کرده باشید می دانید که همه چیز در این نمونه با دیگر لنز های سونی متفاوت است. این لنز به خاطر بهره مندی از فناورذی های اپتیکالی درجه یک سونی میزان کمتری اعوجاج و فلیر و… دارد.

اخرین مدلی که برای شما در نظر گرفته ایم لنز دوربین سونی Zeiss 35mm f1.4 برای دوربین های فول فریم است که از نظر حذف اعوجاج و فلیر و شبح وارگی شاید در بین پنج لنز برتر دنیا قرار بگیرد. دیگر خصوصیات این محصول موتور فوکوس SSM بوده که با سرعت و دقت فراوان سوژه را در قاب دنبال می کند. در ضمن برای عکاسی در مکان های تاریک انتخابی ایده آل است چرا که اپرچر 1.4 میزان نرو بسیاری را به سنسور می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.