عکاسی از اشیاedit نوشته شده در تاریخ

حرفه ی عکاسی کار بسیار جالبی است و اگر قصد دارین عکاسی از اشیا را یاد بگیرید باید به شما بگویم که ثبت تصاویر از اشیا بی جان ژانری بسیار دشوار بعد از ژانر پرتره به حساب می آید و اگر بخواهیم کارمان را به خوبی انجام دهیم و تصاویر زیبایی را در دوربین عکاسی خودمان ثبت کنیم باید به خوبی با تکنیک های این کار آشنایی لازم را پیدا کرده و سپس به این کار اقدام کنیم. هرگز فکر نکنید که به خاطر حرکت نکردن سوژه هایتان تنها کافیست شاتر دوربین را بفشارید. باید به گونه عکاسی کنید که همان شی بی جان هم پیامی را ارسال کند بابراین باید زاویه دید خوبی ر تنظیم کنید.

عکس از اشیا

از ویژگی های پسندیده ای که در این ژانر دیده میشود نبود محدودیت در آن است شما می توایند صحنه خوتان را خلق کنید و ایده ای که دارید را با چند المنت مختلف در تصویر به نمایش بگزارید. اما برای اینکه عکس های شما خوب جلوه کنند باید نور پردازی را خوب یاد بگیرید. در ادامه تکنیک هایی که در این مسیر به شما کمک می کنند را خواهیم آورد تا با مطالعه آن ها بهتر بتوانید عمل کنید با دیجی ۲۴ همراه باشید.

نکات مهم عکاسی از اشیا

یکی از مهم ترین نکات همانطور که اشاره  کردیم نورپردازی است. شما باید سوژه را به بهترین نحو نشان دهید برای همین باید بدانید که از چه چیزی جهت پرداخت نور بهره می برید. اگر در فضای باز و در طول روز عکاسی می کنید نور خورشید می تواند کمک حال شما باشد اما باید از انعکاس های ناخواسته آن پیشگیری کنید در ضمن این را به یاد داشته باشید که نمی توانید شدت نور خورشید را خودتان تنظیم کنید و اگر اینکار را با ادیت کردن و … انجام دهید ممکن است از طبیعی بودن آن بکاهید شما می توانید از لامپ های مصنوعی و فلاش های استودیویی و …. جهت تاباندن میزان نوری که نیاز دارید بهره ببرید.

نکات مهم عکاسی از اشیا

سه پایه در عکاسی اشیا

برای بهتر شدن نتیجه کارتان از سه پایه دوربین استفاده کنید تا با عکس هایی شارپ و شفاف روبه رو شوید. سه پایه تسلط کامل را به شما می دهد و همچنین دست شما را از نظر پرسپکتیو باز نگه می دارد. برای اینکه مطمئن شوید زاویه درست را انتخاب کرده اید باید چند عکس دیگر از جنبه های مختلف بیندازید و با مقایسه آن ها تصمیم درست را بگیرید. سعی کنید سوژه تان را بلد کنید. برجسته کردن سوژه به روش های خلاقانه عکس شما را منحصر به فرد و هنری می کند

برای خرید سه پایه دوربین به این قسمت سایت وارد شوید.

خود را به درون استودیو نیندازید بیرون بروید و سعی کند از چیز هایی که تا به حال عکاسی نکرده اید تصاویر زیبا تهیه کنید. بکگرراند خود را با توجه به موضوع و سوژه تنظیم کنید هم از نظر رنگ و هم از نظر شفافیت اینکه چقدر پس زمنیه شما شفاف باشد  در نشان دادن سوژه تان مهم است. از ادیت کردن نترسید تصویر خود را به صورت خام بگیرید و بعدا با نرم افزار هایی مثل فتوشاپ کار ویرایش را انجام دهید افزودن افکت های مختلف و اشکال گوناگون در تصویر به هنری تر شدن و شاید خیالی شدن آن بینجامد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.