عکاسی آفوکال
مدیریت فروشگاه
1399/01/26
5/5 - (1 امتیاز)

عکاسی آفوکال که با اسم عکس برداری غیر کانونی نیز از آن یاد میشود به تکنیکی است که در آن به جای اتصال لنز به بدنه ی دوربین عکاسی از دستگاه های دیگر مانند میکروسکوپ و تلسکوپ استفاده می شود. از این نوع عکاسی برای تصویربرداری های علمی و یا عکاسی نجومی استفاده می شود. شاید برای شما نیز پیش آمده باشد زمانی که در داخل یک تلسکوپ به مشاهده ی اجزای آسمان مشغول می باشید به این فکر افتاده باشید که بتوانید از صحنه هایی که می بینید تصویربرداری کنید. 

این کار را می توانید با کمک دوربین دیجیتال خود به راحتی انجام دهید و نیاز به تجهیزات پیشرفته ای نخواهید داشت. اگر شما هم میخواهید از همچنین صحنه هایی تصویربرداری کنید بهتر است تا در مقاله ی عکاسی آفوکال با ما همراه باشید. برای این کار شما حتی نیاز به دوربین خیلی حرفه ای هم ندارید و می توان با یک دوربین کامپکت و حتی با دوربین های تلفن همراه نیز این کار را انجام داد اما اگر می خواهید کیفیت بالا داشته باشید بهتر است از دوربین های مناسب نیز استفاده کنید.

تاریخچه عکاسی آفوکال

شروع عکاسی آفوکال

این سبک از عکاسی زمان زیادی است که ابداع شده است که با ورود دوربین های دیجیتال با لنز غیرقابل تعویض باعث شد تا این سبک از از عکاسی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. همچنین دوربین های امروزی که دارای نمایشگر می باشد به شما این امکان را می دهند تا قبل از گرفتن عکس می توانید تصاویر را در نمایشگر مشاهده کنید و می تواند عکس های متعددی را برای این کار تهیه کنید بدون اینکه هزینه ی اضافی را پرداخت کنید.

خرید لوازم جانبی دوربین های عکاسی با بهترین قیمت در این بخش از وب سایت دی جی 24.

اهمیت قابلیت های ذکر شده بدین دلیل است که در عکاسی آفوکال نیاز دارید تا تصاویر متعددی را ثبت کنید تا بتوانید به تصویر دلخواه برسید یا به عبارت دیگر بهتر است بگوییم که آزمون و خطا در این سبک از اهمیت بالایی برخوردار است.

آموزش تصویربرداری با سبک آفوکال

زمانی که می خواهید از یک سوژه تاریک مانند ستاره ها عکاسی کنید باید از سرعت شاتر های طولانی برای این امر استفاده کنید میزان 1.8 یا بیشتر می تواند برای تصویربرداری شما مناسب باشد تا نور را به میزان بیشتری وارد دوربین کنید.

سوژه های بزرگتر مانند ماه، زهره، زحل را می توانید تنها با قرار دادن آنها پشت چشمی تلسکوپ به خوبی ثبت کنید البته بهتر است بگوییم که برای شروع کار ماه می توانید سوژه ی بهتری برای عکاسی باشد. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که مقادیر بالای ایزو را برای نوردهی زیاد انتخاب نکنید که در این صورت تصاویر با میزان نویز بالایی برای شما به وجود می آید که همین امر نیز سبب پایین آمدن کیفیت عکس های شما می شود.

برای بررسی و خرید دوربین های عکاسی کامپکت به این بخش مراجعه کنید.

نحوه ی صحیح تصویربرداری آفوکال

برای شروع باید دوربین خود را پشت چشمی قرار دهید و پس از اینکه کادر تصویر را به خوبی تنظیم کردید می توانید شروع به گرفتن تصویر کنید. یکی از عوامل مهمی که در این بخش باید به آن توجه کنید نحوه ی قرار گرفتن دوربین است. سعی کنید دوربین را به کمک ابزاری مانند سه پایه ثابت نگه دارید تا در هنگامی که به عقب یا جلو بردن دوربین می پردازید با مشکل مواجه نشوید. یکی از سخت ترین بخش های عکاسی آفوکال می توانید تنظیم صحیح دوربین در پشت چشمی باشد که نسبت به دوربین های مختلف متفاوت می باشد پس بهتر است برای اینکار حوصله به خرج بدهید.

نحوه ی صحیح تصویربرداری آفوکال

همچنین می توانید از براکت هایی که مخصوص این کار هستند استفاده کنید تا کارکردن با دوربین برای شما راحت تر باشد. برای مشاهده ی تصویر بهتر است تا دوربین را روی واید ترین حالت بگذارید و قسمت های خالی تصویر را با زیاد یا کم کردن زوم پر کنید در این حالت نیز به خاطر استفاده از زوم ثابت بودن دوربین امری مهم به شمار می آید.

اگر با عکاسی در محیط های کم نور آشنا نیستید مقاله ی تکنیک های عکاسی در محیط های کم نور می تواند برای شما مناسب باشد.

بهترین حالت قرارگیری دوربین زمانی است که هم سطح با چشمی باشد در صورت تغییر حالت دوربین امکان انحراف در تصویر وجود دارد که می توانید تصویر شما را خراب کند. همچنین تجربه ثابت کرده که برای عکاسی آفوکال دوربین های کامپکت که لنز های کوچکتری دارند بهتر از دوربین های DSLR با لنز های بزرگ می باشند.

مقایسه ی دوربین DSLR با دوربین ایفئن 6 پلاس

برای مثال تصویری که در بالا قرار دارد مقایسه ی یک دوربین DSLR و دوربین گوشی آیفون 6 پلاس میباشد که در شرایط یکسانی تهیه شده است.

مدیریت فروشگاه
فروردین 26, 1399

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره رایگان کلیک کنید
×