whatsapp

رینگ معکوس لنز

خرید انواع رینگ های معکوس مناسب لنز های مختلف ساخته شده توسط تمامی برند های معتبر با قیمت مناسب در دی جی 24. برای خرید محصول مورد نظر می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده همه 5 نتیجه

یکی از جالب ترین و محبوب ترین شاخه های عکاسی، عکاسی ماکرو است که در ان عکاسان از سوژه های کوچک مختلف مانند حشرات و گیاهان عکس هایی با جزئیات بالا و شارپنس مثال زدنی می گیرند. لنز های ماکرو با توجه به ویژگی های اپتیکی که دارند انحصارا برای این سبک ساخته می شوند اما از آن جا که گران قیمت هستند و یک عکاس مبتدی و تازه کار شاید قادر به خرید آن نباشد روش های جایگزین آن توصیه می شود.

انواع رینگ معکوس

یکی از روش های محبوب که هزینه زیادی را هم در بر نخواهد داشت خرید رینگ های معکوس است. اگرچه کیفیتی که لنز های حرفه ای ماکرو به عکس می دهند در سطح بالاتری قرار دارد اما این رینگ ها نیز به خوبی می توانند برای تازه کار ها در امر عکاسی ماکرو مفید واقع شوند.

نصب رینگ معکوس

در این روش رینگ معکوس را به سر انتهایی لنز متصل می کند و سپس لنز را از همان سر ( یعنی بر عکس حالت نرمال ) به دوربین متصل می کنید. در این صورت بزرگنمایی زیادی را به دست خواهید آورد برای همین شاید در ابتدای کار نتوانید به خوبی روی اعمال تنظیمات و تسلط روی پروسه عکاسی به این روش خوب تسلط داشته باشید.

نصب رینگ معکوس

طبیعتا فاصله کانونی لنزی که استفاده می کنید در بزرگنمایی که به دست خواهید آورد تاثیر گذار خواهد بود. در این روش معمولا از لنز های 35 و 50 میلیمتری استفاده می کنند اما اگر می خواهید به بزرگنمایی بیشتری برسید از لنز های 85 و 100 میلیمتری هم می توانید استفاده کنید. تصویر زیر به خوبی نحوه عملکرد لنز با رینگ معکوس را نشان می دهد.

عملکرد رینگ معکوس عکاسی

از دیگر نکاتی که باید به آن توجه کنید کاهش نور ورودی به دوربین پس از اتصال رینگ معکوس است برای همین باید نور بیشتری را در فضا ایجاد کنید در ضمن از آن جا که اتصالی بین دوربین و لنز وجود ندارد نمی توانید دستوراتی مانند فوکوس و تنظیم دیافراگم لنز را اعمال کنید برای همین استفاده از لنز هایی که حلقه تنظیم دیافراگم را روی خود دارند توصیه می شود.

سایر تکات استفاده از رینگ های معکوس عکاسی

برخی از لنز ها دارای اهرم تنظیم دیافراگم هستند که در این صورت باید آن را با دست و یا چسب در باز ترین حالت ممکن نگاه دارید تا میزان نور ورودی بیشتر شود. در ضمن ابزار های جانبی برای تنظیم دیافراگم لنز هایی که حلقه کنترل را ندارد نیز وجود دارد که در صورت نیاز می توانید از آن ها نیز کمک بگیرید.

نوع لنز نیز تقریبا بستگی به سلیقه شخصی خود شما خواهد داشت چرا که می توانید با انواع آن ها عکس های خوبی را به دست آورید اما با لنز های زوم می توانید بزرگنمایی را تغییر دهید. همانطور که گفتیم ارتباط الکتریکی لنز و دوربین در این شرایط قطع می شود و شما برای فوکوس کردن می توانید از ریل های فوکوس استفاده کنید تا شارپنس مورد نیاز خود را به دست آورید.

ریل فوکوس خودکار

سه پایه نیز از مهم ترین ابزار هایی است که باید با خود داشته باشید.  در نهایت برای جلوگیری از آسیب دیدن المان جلویی از یک اکستنشن تیوب استفاده کنید.

قیمت خرید رینگ معکوس لنز

در این صفحه سایت دی جی 24 می توانید انواع رینگ های معکوس را مشاهده و به راحتی به صورت آنلاین ویا تلفنی خریداری کنید.