مهم ترین نکات ایمنی پرواز با پهپاد
مدیریت فروشگاه
1398/11/14
5/5 - (3 امتیاز)

اگر شما خلبان یک هواپیمای بدون سرنشین هستید باید نکات ایمنی مهم پرواز با پهپاد را برای پرواز با آن در نظر داشته باشید . این نکات میتواند به شما در هدایت و نگهداری پهپاد ها کمک کند . یک لحظه حواس پرتی در کار با کواد کوپتر ها می تواند باعث سقوط و از بین رفتن پرنده ی نازنین شما بشود . 

پس همیشه نکات ایمنی مهم پرواز را در نظر بگیرید که می تواند از تصادفات و از بین رفتن پهپاد شما بشود. همچنین دارندگان دستگاه های پهباد باید به برخی الزام ها مانند گذراندن دوره های آموزشی ثبت کردن این ابزار ها در سامانه ی سازمان هوایی کشوری و رعایت کردن آنها به قوانین پایبند باشند .

نکات ایمنی پرواز با پهپاد

پهپاد ها باتری های نسبتا ضعیفی دارند که باید برای یک بار پرواز٬ آنها را به طور کامل شارژ کنیم که برای یک بار استفاده ی کامل جوابگو باشد . پس به شارژ بودن باتری توجه داشته باشید ٬ و همچنین به سلامت باتری نیز توجه داشته باشید. باتری های شارژی پس از مدتی کارکرد ضعیف شده و مدت زمان کمتری شارژ نگه می دارد همین علت میتواند باعث اتفاق های ناگواری برای دستگاه شما بشود .

اجازه ی پرواز 

نکات ایمنی پرواز با پهپاد

 

پهپاد های با وزن بیشتر از ۵۵ گرم برای پرواز کردن نیاز به مجوز پرواز داند. FAA نام این مجوز است که مخفف federal aviation administration می باشد ٬ که به معنی اداره ی فدرال هوانوردی است .این اداره ی وظیفه ی کنترل و سرپرستی همه ی امور هوانوردی غیر نظامی در آمریکا را برعهده دارد  .

در این مقاله راهنمای جامع عکاسی با پهباد را مطالعه کنید.

مطالعه ی دفترچه ی راهنما 

همه ی دستگاه های پیچیده ی امروزی شامل دفترچه ی راهنما درون جعبه ی خود هستند . مطالعه ی دفترچه ی راهنما تمام ابزار ها و تجهیزات دستگاه را بررسی میکند و می تواند بهترین منبع برای جمع آوری اطلاعات و راهنمایی ما در مورد دستگاه مورد نظر باشد . در اکثر اوقات مصرف کننده های این دستگاه ها دفترچه ی راهنما را نادیده می گیرند و همین باعث می شود تا اطلاعات کافی را نداشته باشیم و دستگاه ما در خطر قرار گیرد .

اهمیت تمرین و یادگیری در ایمنی پرواز با هلی شات

پس از اینکه با پهپاد خود به طور کامل آشنا شدید نوبت به پرواز با آن رسیده . برای اینکه پرواز های ایمنی را تجربه کنید بهتر است قبل از آن به تمرین با درون بپردازید . مکان های خلوت را در برای این کار در نظر داشته باشید تا هم به کسی آسیب نرسد هم حواستان جمع کارتان باشد .سعی کنید با تمامی کنترل های پهپاد تان به خوبی آشنا شوید .برای آشنایی با کنترل می توانید در اینترنت مدل دستگاهتان را جستجو کنید .

اهمیت تمرین و یادگیری در ایمنی پرواز با هلی شات

اگر می خواهید پرواز کردن با پهپاد را برای عکاسی یا فیلمبرداری یاد بگیرد بهتر است تمرین بیشتری داشته باشید و در باره ی عکاسی هوایی بیشتر تحقیق کنید که می تواند به شما کمک بزرگی در این امر مهم داشته باشد .

محیط مناسب پرواز با پهپاد را پیدا کنید

برای پرواز کردن با پهباد شما نیاز به فضای مناسب این کار دارید . این فضا بسته به نوع تصویر برداری شما عوض می شود. سعی کنید از مناطقی که در آنها ساختمان ها و درختان بلند وجود دارد تا حد زیادی دوری کنید این مکان ها برای به پرواز در آوردن درون ها مناسب نیستند.همچنین مکان های شلوغ مانند پارک ها و دیگر مکان های عمومی جای مناسبی برای پرواز نیستند .شاید افراد دوست نداشته باشد یک درون که در حال عکسبرداری است از آنها هم عکس بگیرد .

هر مقدار که فضای مورد نظر شما موانع مرتفع کمتری داشته باشد از نظر پرواز مناسب تر است . مراتع ٬ شالیزار ها و دشت ها از مکان های مناسب برای پرواز به حساب می آیند . برای بررسی قیمت پهپاد و خرید این محصولات می توانید به این بخش از وب سایت دی جی 24 مراجعه کنید.

برسی پروانه ها 

پروانه ها عامل اصلی به پرواز در آمدن درون ها هستند . پس اگر مشکلی برای آنها پیش بیاید آن مشکل می تواند خیلی خطرناک باشد . قبل از به پرواز درآوردن پهپاد تان  همه ی پروانه های آن را به به صورت کامل بررسی کنید تا در صورت داشتن مشکل هر یک از پروانه ها به برطرف کردن مشکل بپردازید . 

برخی دیگر از نکات ایمنی پرواز با پهپاد

قطب نمای پهپاد جهت حرکت آن را نشان می دهد که همین امر قطب نما را به یک عنصر حیاتی برای پرواز تبدیل کرده است . حالت ها بازگشتی خودکار در پهپاد ها نیازبه کالیبره بودن قطب نما دارد و استفاده از آنها در صورت بروز مشکل در تنظیمات آن ممکن نخواهد بود .

پهپاد را در معرض دید قرار دهید 

در همه ی کشور ها قوانین مختلفی برای پرواز با درون ها وضع می شود . یکی از این قوانین که در بیشتر کشور های مورد توجه قرار دارد این که در دستگاه شما باید در معرض دیدتان باشد.این امر هم سبب ایمنی پرواز شما می شود٬ هم هدایت دستگاه را برای کاربر آسان تر می کند و همه این ها هم باز به امنیت در پرواز بر میگردد .پس سعی کنید دورتر از خودتان پرواز نکنید 

با GPS پرواز کنید

پرواز کردن هنگامی که gps پهپاد تان روشن است می توان امنیت دستگاهتان را تضمین کند . این نوع پرواز نسبتا راحت است .به این علت که در بیشتر درون ها زمانی که دستگاه gps فعال داشته باشد و زمانی که مشکلی در اتصال پیش بیاید پهپاد به صورت خودکار به سمت شما خواهد آمد ٬ که در این حالت خطر گم شدن و یا از دسترس خارج شدن به حداقل خواهد رسید .

با GPS پرواز کنید 

نقش آب و هوا در ایمنی درون ها

پهپاد ها دستگاه هایی هستند که در بیشتر در شرایط جوی آرام بازدهی دارند همین علت باعث می شود که نتوان در بسیاری از مناطق نتوان از آنها استفاده کرد و یا به سختی بتوان آنها را  به پرواز درآورد که به هیچ وجه توصیه نمی شود زیر این کار می تواند کنترل دستگاه را بسیار سخت کند .به همین علت هوای بادی ٬ بارانی ٬ طوفان شرایطی نیستند که برای پرواز مناسب باشند . پس سعی کنید قبل از تصمیم گرفتن برای پرواز حتما از وضعیت آب و هوا نیز اطلاع کسب کنید .

بررسی آب و هوا

از حالت دستی استفاده نکنید

سعی کنید تا حد امکان از حالت دستی استفاده نکنید .کنترل کردن پهپاد ها در حالت دستی کار بسیار دشوار است که می تواند برای شما مشکل ایجاد کند . تا حد امکان سعی کنید تا دستگاه خود را در حالت های دیگر استفاده کنید . البته پس از تمرین کردن و تسلط کافی بر روی کنترل کردن دستگاهتان می توانید با خیال راحت از حالت دستی نیز استفاده کنید .

همراه داشتن قطعات یدکی 

درون ها همیشه در معرض خطر آسیب دیدن قرار دارند ٬ شما با رعایت نکات ایمنی مهم پرواز با پهپاد می توانید احتمال این خطر را به حداقل برسانید. معمولا بیشترین آسیب ها در زمان فرود آمدن یا زمان برخاستن رخ  می دهد. داشتن باتری و پروانه های یدک می تواند به شما در این زمان آسیب دیدگی کمک زیادی بکند . همچنین سعی کنید آموزش تعویض کردن قطعات یدکی آسیب پذیر را نیز یاد بگیرید که خودتان بتوانید این کار را انجام دهید .

با مهم ترین تجهیزات پهباد ها در این مقاله آشنا شوید.

نکات ایمنی پرواز با پهپاد

ایمنی بعد از پرواز 

بعد از پایان یافتن پرواز و نکات ایمنی مهم پرواز با پهپاد ٬ برای ایمنی دستگاهتان باید مواردی را رعایت کنید که با رعایت این موارد می توانید طول عمر پهباد تان را هم زیاد کنید این موارد عبارتند از : 

  • خاموش کردن پهپاد قبل از کنترلر 
  • بلافاصله بعد از پرواز باتری را شارژ نکنید 
  • گیره ی گیمبال را بعد از پرواز فورا نصب کنید  
  • پروانه ها را خارج کنید 

قوانین زیادی در نگهداری پهپاد ها وجود دارد که همه ی آنها می توانند مفید باشند اما مهمترین نکات  در نگهداری این ابزار ها در این پست بازگو شد که می تواند کمک به سزایی در استفاده ی شما از این دستگاه ها بکند .

مدیریت فروشگاه
بهمن 14, 1398

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره رایگان کلیک کنید
×