لنز پنکیکedit نوشته شده در تاریخ

لنز پنکیک اصطلاحی است که برای یک نوع لنز دوربین عکاسی خاص با طول بسیار کم که در اصل نوعی لنز پرایم است اطلاق می شود. جمع آوری تمام المنت های ضروری اپتیکی در اندازه ای باور نکردنی علت معروف بودن و نیز نام این نوع لنز است که حتی در جیب هم جا می گیرد. طراحی خاص که معمولا برای دوربین های SLR غیر قابل ترکیب است.

ایراد این نوع لنز ویژه فاصله کانونی بسیار کم آن است که سبب عدم میکس شدن ان با دوربین های بازتابی می شود در چنین شرایطی لنز پنکیکی بر جلو ( نه بر روی ) حسگر فوکوس می کند. پرایم های پنکیکی نیز نسبت به لنز زوم پنکیکی سونی پروسه تولید آسان تری دارند که بخاطر عدم موجودیت تعداد زیادی المنت های اپتیکی در آن است به همین دلیل است که اغلب تولید کنندگان لنز زوم پنکیکی را بسیار کمتر تولید می کنند

لنز های پنکیکی بادی کپ

نوعی لنز پنکیک با طول بسیار کم و فوق العاده کم وزن است که طراحی شده تا در حین محافظت از اجزای داخلی دوربین توانایی ثبت تصویر را به عکاسی هم بدهد . این لنز ها در بیشترین حالت از دو عدد المنت های اپتیکی بهره می برند . هیچ اصلاح کننده تصویری ندارند و اپرچر کندی دارند و اگر داشته باشند رینگ فوکوس بسیار کوچک و نازکی دارند و در نهایت یک کاور چسبیده به لنز. به سبب نبود بسیاری از المنت ها در لنز این مدل از شارپنس بسیار کمی برخوردار است و کیفیت عکس پایین دارند.

لنز های پنکیکی در ابتدا در دهه 60 میلادی توسط نیکون معرفی شدند و سپس افتی شدید داشتند و بعد در سال 2010 میلادی  طراحی انها به علت طلب جامعه تکنولوژی بالا رفت . این لنز ها به طرز باور نکردنی سبک تر و کوچکتر عرضه شدند.

برند هایی که در تولید و عرضه این نمونه از لنز ها پیشتاز هستند کانن، نیکون، پنتاکس، پاناسونیک و سامسونگ می باشند.

لنز پنکیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.