لنز های Goerzedit نوشته شده در تاریخ

لنز های Goerz : Goerz یک کمپانی آلمانی_اتریشی که در سال 1886 توسط Carl Paul Goerz تاسیس گردید. این کمپانی در ابتدا وسایل مورد نیار برای مدارس را تولید و می فروخت ولی از ابتدای سال 1887 شروع به فروش دوربین و لنز شرکت های دیگر کرد سپس در سال بعد با استخدام مهندس کارل موزر و کری هرتل و در اختیار گرفتن کارگاهی شروع به ساخت دوربین ها و لنز های خودش کرد.

این شرکت با سری دوربین های تنگور و تناکس و …. و به خصوص لنز دوربین عکاسی های dagor به شهرتی افسانه ای دست پیدا کرد که این مدل لنز در سال های بعد توسط برند زایس ساخته می شد.  دوربین هایی با لنز رولو شاتر یکی از دوربین های تخصصی این شرکت بودند.

علاوه بر لنز و دوربین این شرکت محصولات دیگری نظیر دوربین های تفنگ و شکاری ابزار الات هواشناسی نیز تولید می کرد. بعد ها این کمپانی به بزرگترین تولید کننده قطعات بصری میدان جنگ تبدیل شد. یک موفقیت دیگر این شرکت تولید تلسکوپ های قدرتمند برای مشاهده خورشید گرفتگی ها و ماه گرفتگی ها بود. لنز ماکرو چیست ؟

پس از جنگ جهانی تولیدات جنگی برای المان ها طبق توافق ورسای ممنوع شده بود و شرکت به تولید  ماشین حساب های مهندسی روی اورد و هرگز شهرت قبل را کسب نکرد.  در سال 1926 شعبه المانی این شرکت از پلمپ شدن توسط ملحق شدن به زایس نجاتت یافت اما این پایانی بر لنز های معروف dagor  بود.

لنز های Goerz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.