لنز های خاص دوربین عکاسیedit نوشته شده در تاریخ

نزدیک به دویست سال است که انسان قادر به ثبت لحظات در قالب تصاویر است و از ان زمان تا به حال هنر عماسی به سرعت در حال پیشرفت بوده و هست. از لنز های بسیار پیشرفته امروزی گرفته تا دوربین هایی با کیفیت هایی ماورایی که توسط کمپانی های بزرگ ساخته شده اند همه در ثبت تصاویری با کیفیت و آثار هنری جاودناه سهیم هستند اما بعضی لنز های خاص دوربین عکاسی هستند که توجه بسیاری را نسبت به خودشان جلب کرده اند و ان هم به خاطر عجیب و غریب بودن ان هاست. در ادامه این مطلب با تعدادی از آن ها آشنا می شوید.

معرفی لنز های خاص دوربین عکاسی

لنز لوموگرافی پیتزوال

این نمونه لنز ها از سال 2013 دوباره به وسیله صنعت لوموگرافی پا در عرصه عکاسی گزاشتند و اولین بار عدسی های ان توسط ژوزف پیتزوال دیزاین شده اند. دیافراگم این لنز وار هاوس waterhouse و دارای دو  عدسی دوبلت است. در تصاویری که با این مدل ثبت می شوند شاهد افت بسیار کیفیت در کناره ها خواهیم بود و بوکه هایی خاص به ان می بخشد که حسی نوستالژی و قدیمی به اثر می بخشد.

معرفی لنز های خاص دوربین عکاسی

لنز فیش آی ۶ میلی‌متری F2.8 NIKKOR

این نمونه در سال 1972 توسط برند نیکون معرفی شد. جالب ترین نکته در مورد این نمونه ان است که می تواند زاویه دید 220 درجه را پوشش دهد به این معنا که می تواند فضای پشت خودش را نیز تا حدی ثبت کند. این مدل شامل 6 عدد فیلتر برای تنظیم وایت بالانس است. اخرین مدل این لنز دوربین عکاسی به قیمت 160000 دلار به فروش رفت.

 لنز فیش آی ۶ میلی‌متری F2.8 NIKKOR

 لنز سیگما 200-500mm f/2.8

چیزی که در عکس زیر شاهد هستید یک بازوکت نیست بلکه یکی از سریع ترین لنز های ورزشی ساخته شده توسط سیگما است و با دو عدد تله کانورتر دیزاین شده مخصوص خودش می تواند به سهولت به فاصله کانونی 1000 میلی متری برسد. این لنز به قدری انرژی مصرف می کند که باری فعالیت خودش به باتری جداگانه ای نیاز دارد. قیمت آن بسیار بالا و در حدود 26000 دلار است.

 لنز سیگما 200-500mm f/2.8

 لنز کانن 1200mm f/5.6

غولی ساخته شده توسط کانن با 16.5 کیلو گرم وزن می باشد که برای اولین بار در المپیک تابستانی سال 84 میلادی در لس آنجلس به کار گرفته شد. از این نمونه که لنز پرایم با فاصله کانونی 1200 میلی متر است که برای عکاسی طبیعت و ورزشی بسیار عالی می باشد 100 عدد ساخته شده است و اخرین مدل ان با قیمت 180000 دلار به فروش رفت.

 لنز کانن 1200mm f/5.6

لنز APO-Telyt-R 1:5.6/1600mm

یک پادشاه قطری ۲٬۰۶۴٬۵۰۰ دلار برای لنز APO-Telyt-R 1:5.6/1600mm لایکا پرداخت کرده است و این لنز گران ترین لنز تاریخ عکاسی به شمار می رود. لایکا از این لنز سوپر‌تله تنها دو نمونه ساخته است که یکی از آن‌ها در آلمان و دیگری در قطر نگه‌داری می‌شود. این لنز طولی برابر با 1.22 متر دارد و وزن ان اندازه یک انسان بالغ معال 60 کیلو گرم است. و قطعا یکی از لنز های خاص دوربین عکاسی و لنز های LEICA است

لنز APO-Telyt-R 1:5.6/1600mm 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.