عکاسی از عروسی
مدیرسایت
1400/01/21
4.7/5 - (3 امتیاز)

عکاسی از عروسی که امروزه مورد توجه بسیاری از عکاسان حرفه ای قرار گرفته و از این راه کسب درآمد میکنند، ترکیبی است از بسیاری از ژانرهای عکاسی دیگر. در واقع این شاخه از عکاسی تلفیقی است از عکاسی پرتره،  خانواده و گروهی، کلوزاپ و …. به همین دلیل عکاسی از عروسی به تجهیزات متنوعی نیاز دارد. برای اینکه یک عکاس عروسی موفق باشید، باید در تمامی زمینه های عکاسی دستی بر هنر داشته باشید. در این مقاله دی جی 24 به بررسی این ژانر خاص و محبوب از عکاسی خواهیم پرداخت و شما را با تکنیک ها و ابزارهایی که باید استفاده کنید بیشتر آشنا می کنیم .

عکاسی از عروس یا عروسی چیست

عکاسی عروسی مجموعه ای از عکاسی های مختلف است که بر روی گرفتن وقایع روز عروسی تمرکز دارد. همچنین غالباً شامل عکسبرداری نامزدی، عکس های بوآدور و تدارکات عروسی است. عکس برداری عروسی از ابتدای مراسم تا پایان، غالباً تا نیمه شب ادامه دارد. ثبت شادترین روز عروس و داماد واقعا انگیزشی و نشاط آور است. در هر عروسی، شما یک داستان عاشقانه متفاوت را تجربه می کنید و عشق این عروس و داماد را به یکدیگر مشاهده و به تصویر میکشید.

عکاسی از عروس یا عروسی چیست

این عکاسی در عین حال، یک کار کاملاً استرس زا و نیازمند دقت بالا است.  عروسی از وقایعی است که یکبار در زندگی رخ می دهد بنابراین شما نمی توانید یک لحظه مهم از روز را از دست بدهید. شما باید تمام وقت در همه جا باشید و کل روز خدمات با کیفیت ارائه دهید و به سختی وقت برای استراحت دارید.

اما نتیجه کاملاً ارزش تلاش دارد. نه تنها قادر خواهید بود چنین روز مهمی را به تصویر بکشید، بلکه مهارت های جدید – چه فنی و چه عملی – را خواهید آموخت که بعداً می توانید در زمینه های مختلف عکاسی آنها را پیاده سازی کنید.

تجهیزات عکاسی در عروسی

داشتن بهترین تجهیزات دوربین برای یک عکاس حرفه ای عروسی بسیار مهم است. شما به یک DSLR فول فریم یا یک سیستم بدون آینه نیاز دارید که بتواند کیفیت بالای عکس را به شما تحویل دهد سبک ها و مکان های مختلفی وجود دارد که شما از آنها عکس خواهید گرفت برای همین حد اقل دو لنز باید داشته باشید تا بتوانید با فاصله کانونی های مختلف کار خود را انجام دهید. سعی کنید از دوربین هایی استفاده کنید که فوکوس خودکار قوی دارند.

تجهیزات عکاسی در عروسی

عکسبرداری با RAW یک ضرورت است، زیرا در هنگام ویرایش بیشتر به شما کمک خواهد کرد. سیستم شما باید بتواند با لنزهای مختلف نیز کنار بیاید. شما باید از طیف گسترده ای از اعداد اول یا لنزهای بزرگنمایی سریع با قدرت تفکیک پذیری بالا و دامنه کانونی بیشتر استفاده کنید. همچنین، داشتن یک دوربین پشتیبان (یا دو دوربین) باعث می شود که در صورت بروز اتفاق هیچ گونه وقفه ای در عکاسی رخ ندهد.

بهترین لنز و دوربین برای عکاسی از عروسی

دوربین عکاسی عروسی به چندین ویژگی نیاز دارد که مزایای دوربین های ورزشی و پرتره را با هم ترکیب کند. دوربین باید بتواند در نور کم عملکرد خوبی داشته باشد، دارای فوکوس خودکار سریع باشد، همچنین باید دارای انواع لنزهای سازگار ( تنوع فاصله کانونی ) باشد.

بهترین دوربین برای عکاسی از عروسی

از نظر ما و طبق تجربه بسیاری از همکاران بهترین دروبین ها برای عکاسی از عروسی عبارتند از :

لنزها نیز از مهم ترین ابزار های کار شما خواهند بود عکسبرداری از یک مراسم عروسی با یک لنز کاملاً امکان پذیر است اما توجه کنید این لنز باید بزرگنمایی خاصی داشته باشد.

در حالت ایده آل، می توانید حداقل چند لنز داشته باشید تا مطمئن شوید می توانید با فواصل مختلف از سوژه ( ها ) عکاسی کنید.  توصیه می کنیم حتما یک لنز پرایم ( 50 یا 35 میلیمتری ) و یک لنز زوم با رینج بالا داشته باشید که هم فواصل واید و هم تله را بتوانید در اختیار داشته باشید. بهتر است لنز هایی سریع با قابلیت فوکوس خودکار و دستی را انتخاب کنید که قدرت لرزشگیری نیز داشته باشند. داشتن تیغه های بیشتر در دیافراگم نیز در اضافه کردن بوکه ای زیبا به شما کمک می کند.

بهترین لنز برای عکاسی عروسی

بهترین لنز  دوربین عکاسی عروسی نیز عبارتند از  :

  • Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8 ED
  • Canon EF 24-70mm f/2.8 II USM
  • Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8E FL ED VR
  • Canon EF 70-200mm f/2.8L IS III USM
  • Nikon AF-S 85mm f/1.8G
  • Canon EF 85mm f/1.8 USM
  • Sony FE 85mm f/1.8.
  • Sony FE 50mm f/1.8

سه پایه دوربین نیز از دیگر لوازمی است که داشتن تاثیر به سزایی در کیفیت کار خواهد داشت. این سه پایه ها با ثابت نگاه داشتن دوربین عدم لرزش آن را تضمین می کنند و شما می توانید شارپ ترین عکس ها را تهیه کنید

نکات مهم در عکاسی از عروس

هرچه بخواهید با تنوع بیشتری کار کنید و کیفیت کار خود را ارتقا دهید به لوازم جانبی بیشتری نیاز خواهید داشت. برخی از لوازم جانبی مانند پوشش باران و باتری های اضافی کار شما را در روز عروسی کمی راحت تر می کند. از طرف دیگر، استفاده از برخی وسیله ها کاملاً ضروری هستند. قطعاً شما نمی خواهید بدون داشتن فلش و سه پایه به عکاسی عروسی بپردازید. اگرچه این لوازم جانبی می توانند واقعاً مفید واقع شوند، اما باید آنها را در بودجه خود محاسبه کنید.

نکات مهم در عکاسی از عروس

لوازم جانبی وجود دارد که می توانید از آنها برای جلوه های ویژه استفاده کنید. ایده های بسیاری وجود دارد که بودجه شما را نمی شکند اما همچنان عکس های شما را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. برخی از نکات ساده مانند استفاده از دسته گل برای کلوزآپ حلقه، افزودن بوکه به عکس و ایجاد پیش زمینه با استفاده از حجاب عروس می تواند تاثیر بسیاری در زیبایی تصاویر ثبت شده داشته باشد.

حجم و فضای مموری کارد

کارت های حافظه مهم هستند، زیرا باعث ذخیره تمام تصاویر زیبا شما خواهند شد. در عروسی ممکن است دوربین شما طوری تنظیم شود که سریعاً پشت سر هم عکاسی کند. به این حالت حالت انفجار burst یا حالت پر سرعت مداوم گفته می شود. عکاسی از بسیاری از تصاویر در یک زمان کوتاه کارت شما را تحت فشار قرار می دهد.

حجم و فضای کارت حافظه

در این شرایط کارت حافظه پر خواهد شد. ممکن است دوربین متوقف شود و برای مرور 15 تصویری که به تازگی گرفته اید، به زمان نیاز دارد. در این زمان نمی توانید ریسک کنید بنابراین با انتخاب سریع ترین کارت ها با ظرفیت بالا از بروز مشکلات این چنینی جلوگیری کنید.

تجهیزات نورپردازی در عکاسی عروسی

در بعضی مناطق، ممکن است متوجه شوید که نمی توانید از هیچ چراغی استفاده کنید. به طور کلی، چشمک زن های خارج از دوربین مانند Speedlites خوب هستند و می توانند به طور همزمان استفاده شوند. در مناطق دیگر، ممکن است بازتابنده ها به بازگشت نور به تصویر کمک کنند. در کل باید عواملی که روی نور طبیعی و مصنوعی تاثیر می گذارند را بررسی کنید ( برای مثال آب و هوا ).

تجهیزات نورپردازی در عکاسی عروسی

اگر شرایط ایده آل باشد شما می توانید بدون اینکه از فلاش های اکسترنال و …استفاده کنید از نور طبیعی بهترین بهره را ببرید. اگر در محیط سر بسته عکاسی می کنید پنجره ها را فراموش نکنید چرا که می توانید از آن ها به خوبی برای زیبا تر کردن تصویر و نور بخشی استفاده کنید. اسپیدلایت ها نیز به شما کمک می کنند تا در تاریکی سوژه های در حال حرکت  ( رقص ) را به خوبی فریز کنید.

نحوه استفاده از فلش برای عکاسی عروسی

به یاد داشته باشید چه در وسط روز و چه در شب بخواهید عکاسی کنید، نور فلاش دوربین کمک بزرگی به عکاسی عروسی شما می کند. استفاده از فلش در این مدت ممکن است به شما کمک کند تا نور را پر کنید. همچنین می توانید از یک فلاش برای خلق خلاقیت بیشتر به عکس های خود استفاده کنید می توان آنها را روی کفشک گرم دوربین و بر روی براکت دوربین قرار داد. حتی می توانید بسیاری از واحدهای فلش را به طور همزمان همگام سازی کنید  تا بتوانید به بهترین نجو از نور های مصنوعی استفاده کنید. طبیعتا تنظیم نور را باید به گونه ای انجام دهید که سوژه شما با کانتراست مناسب جزئیات بالا و در کل کیفیت مناسبی در عکس نمایان شود.

فروش انواع فلاش دوربین با قیمت مناسب در این بخش دی جی 24

نحوه استفاده از فلش برای عکاسی عروسی

نحوه استفاده از رفلکتور در عکاسی از عروس

رفلکتورها برای عکاسی پرتره و عروسی بسیار مفید هستند. زیرا به باتری یا کابل نیازی ندارند و در جیب های کوچک جمع می شوند. همچنین قیمت آنها بسیار ارزان هستند و می توانند تأثیرات چشمگیری در عکاسی شما داشته باشند. اساساً، آن ها نور را به صحنه بر می گردانند و سایه های سخت را نرم تر می کنند. این موارد برای افزودن یک نور پر کننده عالی هستند، گویی که بیش از یک منبع نور وجود دارد. خواهید فهمید که آنها به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند تا نور را هدایت کنند

نحوه استفاده از رفلکتور در عکاسی از عروس

سایر نکات مهم عکاسی از عروس

تجهیزاتی که در این ژانر به خصوص استفاده می کنید در مقایسه با شیوه کار شما و ترکیب بندی و ژست هایی که اعمال می کنید فرعی هستند.  از یافتن و برقراری ارتباط با زوج خوشبخت گرفته تا تحویل تصاویر، عکاسی از عروسی کار سختی است.

چک لیست عکاسی عروسی

چک لیست های عکاسی راهی عالی برای کمک به شما در دیدن آنچه از عکس عروسی انتظار می رود است. این لیست به شما کمک می کند تا بدانید هنگام تحقیق و جستجوی مکان باید به دنبال چه مواردی باشید. مرور لیست چک عروسی به شما امکان می دهد روی تصویر بعدی تمرکز کنید. این نکات برای کمک به شما در گرفتن بهترین تصاویر در عروسی طراحی شده اند. ارتباطات اولیه مهم است، زیرا شما در مورد ایده ها و آرزوهای زوجین خواهید فهمید. این روز همه چیز در مورد آنها و آنچه آنها می خواهند به ان دست پیدا کنند  است.

کدام سبک عکاسی عروسی برای شما بهتر است ؟

به عنوان هر عکاسی، عکاسی عروسی نیز رویکردهای مختلفی دارد. هنگامی که یک زن و شوهر عکاس خود را انتخاب می کنند، آنچه ابتدا نگاه می کنند سبک تصاویر ثبت شده توسط عکاس است. به همین دلیل داشتن یک سبک سازگار و با کیفیت بسیار عالی که بتوانید قول دهید آنها را به مشتریان خود تحویل دهید بسیار مهم است.

روشی که شما برای گرفتن عکس در این روز بزرگ در پیش می گیرید چیزی است که تعیین می کند عکس شما چگونه به نظر برسد. می توانید عکسبرداری را به روش عکاس خبری انجام دهید، اما می توانید در زمینه عکاسی از هنرهای زیبا نیز تجربه کنید.

با ورق زدن یک آلبوم عروسی متوجه خواهید شد که برخی از تصاویر سیاه و سفید هستند. عکاس ممکن است از این کاهش اشباع برای از بین بردن یکنواختی رنگ استفاده کند. همچنین ابزاری عالی برای بیان احساسات و تأکید بر تضاد است. تصاویر سیاه و سفید به کاهش حواس پرتی از رنگهای نامطلوب کمک می کند و به بیننده نشان می دهد که کجا را در تصویر فوکوس کند.

عکاسی از عروس با پهپاد

عکاسی با هواپیماهای بدون سرنشین یا درون ها محبوبیت فزاینده ای پیدا کرده اند. با پهپاد ها می توانید زوایایی جدید را برای گرفتن عکس و حتی ویدیو های به یاد ماندنی کشف کنید. اگرچه باید پیش از استفاده از این درون ها در روز پروژه کار با ان ها را کامل یاد بگیرید و از قوانین پرواز با ان ها مطلع باشید.

عکاسی از عروس با پهپاد

عکاسی در فضای باز خصوصا با پهپاد ها چالش های خود را دارد باید پیش از اینکه تصمیم به اینکار بگیرید شرایط اب و هوایی را به خوبی چک کنید و حتی مسیر پرواز  درون را با زاویه ای که می خواهید عکس و فیلم بگیرید تعیین کنید.

برای خرید پهپاد های مناسب عروسی وارد این بخش وب سایت شوید.

اهمیت تهیه کردن بک آپ یا پشتیبان

تهیه کردن بک آپ از عکس هایی که می گیرید تنها در این ژانر اهمیت مهم نبوده بلکه باید میشه در پروژه های مختلف از کار های خود فایل پشتیبان بگیرید. به دلیل ماهیت رو به رو و استرس زا، از دست دادن حافظه کارت آسان خواهد بود. این یک فاجعه مطلق خواهد بود. کارت های کافی را داشته باشید که بتوانید کل روز عروسی را با آن عکس بگیرید.

در عروسی یا هنگامی که به خانه می رسید، فایل ها را کپی کرده و بلافاصله از آنها پشتیبان تهیه کنید. قبل از حذف پرونده های عروسی قبلی، حتماً پرونده های صحیح را در اختیار داشته باشید. فضای ذخیره سازی ابری راهی عالی برای ایمن نگه داشتن آنهاست شما می توانید آن را در این رویداد و با دردسر کمتری تنظیم کنید.

بهترین ژست های عکاسی عروسی

عروس و داماد، والدین نامزد و یا حتی فرزندان با هم. عکسهای خانوادگی می توانند تأثیر مهمی داشته باشند. آنها همچنین به حفظ مضمون جمع بودن یعنی همان عروسی ها کمک می کنند. به فضایی که می خواهید نشان دهید، فکر کنید که با عکسهای دیگر متفاوت است. آیا می خواهید عشق و لطافت را نشان دهید؟ سپس دست در دست گرفتن، گرفتن همدیگر یا بوسیدن نمونه های بسیار خوبی برای نشان دادن آن روحیه است.

بهترین ژست های عکاسی عروسی

قبل از مراسم ازدواج، بسیاری از زوجین درخواست جلسه عکس خواستگاری را دارند. در حالی که عکاسی عروسی به طرحی از وقایع تعلق دارد، عکس های نامزدی پرتره هستند. بنابراین، آنها به آماده سازی های مختلفی نیاز دارند. درست مانند عکس های پرتره، در اینجا چندین حالت و ایده وجود دارد که می توانید امتحان کنید. هدف اصلی به دست آوردن صمیمیت و عشق شرکا به روشی دلگرم کننده است.

همچنین می توانید بر روی مکان خاصی که زن و شوهر دوست دارند یا حلقه نامزدی تأکید کنید.توجه داشته باشید که باید به مهمترین روز زندگی مردم بروید و از خوشبختی آنها لذت ببرید

ادیت و ویرایش عکس های عروسی

پردازش پس از تصویر تقریباً به همان اندازه که شما از آن عکس می گیرید مهم است. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید با برنامه هایی مانند Adobe Photoshop و Lightroom انجام دهید. اما نمی توانید تصاویر وحشتناک را برطرف کنید. آنها بیشتر برای به دست آوردن بهترین نتیجه از تصاویری هستند که گرفته اید و از آنها راضی هستند. این مرحله است که در آن رنگ ها را افزایش می دهید. شما جزئیات را از سایه ها بیرون می کشید و مناطقی را که می خواهید تمرکز بینندگان روی آنها قرار بگیرد واضح تر را می کنید.

ادیت و ویرایش عکس های عروسی

نحوه ویرایش عکس های عروسی در لایت روم

به عنوان یک نرم افزار عالی پس از پردازش، به دنبال Lightroom باشید. این برنامه نه تنها تمام تصاویر گرفته شده را منظم نگه می دارد. همچنین در صورت لزوم به جدا و یا اتصال آنها کمک می کند. نرم افزار Lightroom در استفاده از کلمات کلیدی ، پوشه ها و مجموعه ها فوق العاده است. این برنامه به شما امکان می دهد بسیاری از تصاویر را هم زمان تنظیم کنید. این برنامه حتی به شما کمک می کند تصاویر را در قالب کتاب یا آلبوم سازماندهی کنید.

مدیرسایت
فروردین 21, 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× پرسش در whatsapp