عکاسی از آبشار
مدیریت فروشگاه
1400/09/24
4.5/5 - (2 امتیاز)

یکی از محبوب ترین سوژه های عکاسی در طبیعت آبشار ها هستند. همه آن ها از کوچک تا بزرگ محیط اطراف خود را به شدت زیبا تر می کنند و همه از عکاسان حرفه ای گرفته تا افرادی که تنها برای تفریح به نزدیک یک آبشار می زوند می خواهند از آن ها تصاویری ثبت کنند. عکاسی از آبشار ها اما می تواند کمی سخت تر از آن چه  فکر می کنید باشد و اگر می خواهید به نحو احسن و به صورت حرفه ای شوتینگ را انجام دهید باید به نکاتی توجه کنید. در ادامه این مطلب مهم ترین فاکتور هایی که باید رعایت کنید را عنوان خواهیم کرد.

آموزش عکاسی از آبشار

سعی کنید بهترین ابزار ها را انتخاب کنید و با خود ببرید. تحهیزاتی که با خود می برید نباید جای زیادی را اشغال کنند و بهتر است سبک باشند. یکی از لوازم جانبی هایی که داشتن آن واجب است تریپاد است چرا که هر وقت می خواهید به صورت لانگ اکسپوژر عکاسی کنید باید یک سه پایه داشته باشید. سعی کنید حد اقل دو لنز با خود داشته باشید یکی واید و دیگری تله زوم شخصا فاصله کانونی 16 تا 300 میلیمتری را می پسندم.

فیلتر های nd ابزار واجبی برای اینکار نیستند اما با توجه به شرایط خاص نوری می توانند کمک زیادی در بهتر شدن عکس کنند. دیگر ابزار های مهمی که نیاز دارید یک ریموت برای کنترل دوربین است تا نهایت شارپنس را در عکس ها داشته باشید. از آن جایی که قرار در محیط مرطوب و در کنار آب کار کنید داشتن کاور دوربین و لنز واجب است.

آموزش عکاسی از آبشار

زمان عکس گرفتن از آبشار

همیشه قبل از رفتن به لوکیشن پیش بینی اب و هوا را چک کنید و ساعت طلوع و غروب خورشید را در یابید. سعی کنید در زمان طلوع در محل حاضر باشید تا از نور شگفت انگیز صبح برای شوتینگ استفاده کنید. اگر تا به حال از یک آبشار عکس گرفته باشید می دانید که انعکاس نور در آب می تواند گاهی مشکلاتی ایجاد کند و فیلتر های ان دی می توانند در این باره به شما کمک کنند.

زمان عکس گرفتن از آبشار

سرعت شاتر نیز یکی از مقوله های مهم است که باید به آن توجه کنید. در سال های قبل تنها کاری که همه عکاسان می کردند انتخاب آهسته ترین سرعت شاتر برای اینکار بود. اما می توان از حالت های سریع تر نیز برای ثبت بافت اب بهره برذ. بهتر است خودتان شرایط را بررسی کنید دو فاکتور مهم در این زمنیه سرعت اب و میزان نور محیط است. سرعت کمتر سبب نرم تر شدن بافت آب می شود.

ترکیب بندی در عکاسی از آبشار

هنگامی که می خواهید از یک آبشار عکس بگیرید ترکیب بندی می تواند چالش برانگیز ترین کار ممکن باشد چرا که معمولا جا های کمی و زوایای محدودی برای شوتینگ دارید. نکات زیر به صورت خلاصه در اینکار به شما کمک خواهند کرد.

  • خطوط هادی و منحنی های شکل دار را پیدا کنید.
  • با توجه به جریان آب و فاصله ای که دارید فاصله کانونی را انتخاب کنید.
  • از جلوی ابشار و پایین دست عکاسی کنید تا عمق بیشتری داشته باشید.
  • از سنگ ها و گیاهان برای هدایت چشم استفاده کنید.
  • حد اقل در سه جای مختلف عکاسی کنید.

ترکیب بندی در عکاسی از آبشار

اکسپوژر عکاسی از آبشار

تنظیمات اکسپوژر برای عکاسی از آبشار ها می توان سخت باشد. وقتی از سرعت آهسته تر شاتر استفاده کنید باید دائم اکسپوژر خود را چک کنید تا اطمینان حاصل کنید که جزئیات را از دست نمی دهید. هیستوگرام خود را بررسی کنید بهتر است سمت چپ یا خنثی آن باشید.

در اخر می توانید سایز ابشار را در تصویر به کمک یک مقیاس مشخص بهتر نشان دهید مثلا کنار یک آبشار بسیار بلند انسانی در کادر تصویر کمک می کند.

اکسپوژر عکاسی از آبشار

مدیریت فروشگاه
آذر 24, 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره رایگان کلیک کنید
×