رینگ معکوس لنزedit نوشته شده در تاریخ

توضیح این روش از عکاسی بسیار راحت است و از اسم آن به‌ سهولت می‌توان این موضوع را قهمید. رینگ معکوس لنز قطعه ای بک و کوچک است که به جلوی لنز دوربین عکاسی اتصال می یابد و سپس لنز دوربین عکاسی هم ار قسمت جلو به دوربین متصل می شود. برای ثبت تصاویر به ایم روش به سه ابزار نیاز دارید که عبارتند از دروبین با لنز ثابت که فوکوس دستی لنز را داشته باشد و خود رینگ معکوس نیاز است.

مناسب ترین لنز برای این حالت عکاسی لنزهای فیکس 28 میلی‌متری و 50 میلی‌متری می باشند. وضوح بیشتر را هنگامی حس می کنید که از لنز های واید تر استفاده کنید. پس از اتصال رینگ به لنز کلیه کانکشن های لنز با دوربین قطع شده و شما دیگر نخواهید توانست از اتوفوکوس لنز دوربین استفاده کنید و یا دیافراگم را از منو تغییر دهید.

رینگ معکوس بر روی بخش جلویی دوربین شما نصب می شود و قطر هر لنز با لنز دیگر تفاوت است. در هنگام خرید رینگ معکوس باید به این مهم توحه کنید که هر لنزی رینگ معکوس ویژه با خود را دارد. پس از متصل شدن رینگ به دوربین دیگر قادر نخواهید بود تنظیمات اپرچر را عوض کنیم و مجبوریم این تنظیمات را از قبل معین می کنیم. برای ثبت کردن تصاویر هم به سوژه خود بسیار نزدیک می شویم و تنها چند اینج قاصله داریم.

رینگ معکوس لنز در عکاسی ماکرو

نکته بسیار مهم در مورد لنز معکوس این است که به چه روشی به کیس مد نظر خود نزدیک شویم. برای مثال اگر شما با لنز 180 میلی‌ متری عکس می گیرید در فاصله‌ای نه چندان نزدیک می‌توان عکاسی کرد و شارپنس و کانتراست مناسبی داشت اما در برخی لنر ها و در عکاسی از حشرات و ماکرو باید بسیار به کیس نزدیک شد. تعین فاصله بین دوربین و سوژه با توجه به فاصله کانونی رخ می دهد.

همانطور که گفتیم به دلیل قطع شدن اتصال بین لنز و دوربین ما دیگر قادر به اتوفوکوس یا انجام فوکوس خودکار نخواهیم بود و بهترین روش برای تعین نقطه فوکس عقب و جلو کردن دوربین است ولی این حرکت بازه زیادی را در بر نمی گیرد و تنها چند میلی متر برای یافتن نقطه فوکوس کافی می باشد. در عکاسی با  لنز ماکرو به دلیل نزدیک بودن سوژه به دوربین نور دریافتی توسط لنز کمتر از حد معمول بوده و برای حیران ان می شود از انواع فلاش از جمله السکترنال فلاش یا فلاش خارجی بهره برد.

رینگ معکوس لنز در عکاسی ماکرو

اما به عقیده بسیاری در این شرایط بهترین انتخاب شما فلاش خود دوربین می تواند باشد چرا که دیگر فلاش ها سنگینند و حمل انها به خصوص در شوتینگ بسیار طاقت فرسات و این نمونه فلاش هم اگرچه ممکن است ضعیف تر باشد اما به سبب فاصله کمی که سوژه با دورببین دارد به خوبی عمل می کند. در عکاسی ماکرو توسط رینگ معکوس استفاده از سه پایه توصیه نمی شود به خصوص زمانی که سوژه حشرات و جانوران ریز می باشند و سه پایه به دلیل سایز و وزنش حرکت را برای عکاس سخت می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.