رایج ترین خطا ها در دوربین های DSLR نیکون
مدیرسایت
1399/06/24
5/5 - (6 امتیاز)

نشان دادن یک خطا توسط دوربین برای تصویربرداران اصلا خبر جالبی نمی باشد و این اتفاق یکی از مشکلاتی است که برای  برخی از کاربران دوربین های نیکون به وجود آمده است. معمولا مشاهده یک پیام خطا در دوربین ها نشان از نقص فنی در سخت افزار یا نرم افزار دوربین می باشد. در ادامه به بررسی رایج ترین خطا ها در دوربین های DSLR نیکون می پردازیم که برخی از تصویربرداران با آن روبرو شده اند. گفتنی است که سیستم هشدار دهنده در تمامی دوربین های DSLR نیکون وجود دارد که مشکلات دوربین را به کاربران نشان می دهد.

در صورتی که شما هم با یک پیغام خطا در دوربین خود مواجه شده اید جای نگرانی وجود ندارد و بهتر است تا خطا های رایج که در این بخش آنها را بررسی خواهیم کرد را در نظر بگیرید و سپس به برطرف کردن مشکل بپردازید.

خطای چشمک زن Err ارور

پیام Err که به صورت چشمک زن در دوربین های نیکون وجود دارد از رایج ترین خطا ها در دوربین های DSLR نیکون به شمار می رود. این پیام نشان دهنده وجود نقص فنی در دوربین می باشد که باید با مراجعه به مراکز تعمیرات نیکون برطرف شود. در برخی از موارد این خطا به علت چرب بودن پایه اتصال لنز با دوربین رخ می دهد و معمولا این مشکل در دوربین های نو وجود دارد.

ارور های رایج در دوربین های نیکون

در صورتی که دوربین خود را به تازگی خریداری کرده اید احتمالا این بخش به هر دلیلی چرب شده است و می توانید با تمیز کردن آن خطا را برطرف کنید. همچنین اگر پس از تمیز کردن دوربین باز هم با این مشکل مواجه شدید بهتر است دوربین را خاموش کرده و باتری را از آن خارج کنید و پس از چند دقیقه انتظار دوباره دوربین را روشن کرده و آن را امتحان کنید.

ارور چشمک زن FEE

این خطا بیشتر در دوربین های مشاهده می شود که بر روی آن از لنز های قدیمی که دارای رینگ دیافراگم هستند استفاده می شود. این ارور زمانی به وجود می آید که هنگام اتصال لنز به بدنه حلقه دیافراگم (به صورت تصادفی) چرخیده باشد. این مشکل باعث می شود تا دیافراگم به کمترین مقدار خود تنظیم نشود. برای برطرف کردن ارور چشمک زن FEE بهتر است تا دیافراگم دوربین خود را بر روی بزرگترین حالت خود قرار دهید تا مشکل حل شود.

خطای مثلث با حرف F

رایجترین خطا ها در دوربین های نیکون

این خطا به دلیل شناسایی نشدن لنز توسط دوربین عکاسی نیکون رخ می دهد. این پیام نیز یکی از رایج ترین خطا ها در دوربین های DSLR نیکون به شمار می رود که برای برطرف کردن آن باید مطمئن شوید که لنز به درستی بر روی بدنه قرار گرفته است و بهتر است تا یک بار لنز را خارج کرده و دوباره جا بزنید.

خطای (-E-) دوربین نیکون

این ارور نیز در میان کاربران نیکون بسیار رایج می باشد و دلیل آن نیز قرار دادن اشتباه کارت حافظه در دوربین است. البته این پیام زمانی که کارت حافظه در داخل دوربین نباشد نیز رخ می دهد. در صورتی که کارت حافظه در دوربین وجود دارد بهتر است از قرارگیری صحیح آن اطمینان حاصل کنید و اگر باز هم با این مشکل مواجه شدید بهتر است تا یک مموری کارت دیگر را امتحان کنید.

ارور چشمک زن CHA/CHR

ارور های مرسوم دوربین های nikon

این پیام نیز هنگامی نمایش داده می شود که کارت حافظه شما مشکلی داشته باشید. معمولا این مشکل به پس از فرمت کردن کارت حافظه برطرف می شوند و بهتر است پس از هر بار انتقال اطلاعات از دوربین به سیستم های دیگر خود مموری کارت را فرمت کنید. اگر باز هم این خطا برطرف نشد بهتر است تا کارت حافظه را از داخل دوربین فرمت کنید.

برطرف نشدن خطا ها در دوربین های DSLR نیکون

در صورتی که با پیام های فوق مواجه شده باشید، به احتمال خیلی زیاد با روش های ذکر شده در این پست می توانید مشکل به وجود آمده دوربین خود را برطرف کنید. اما در صورتی که این مشکل تداوم داشت و یا در صورت برطرف نشدن این خظاها بهتر است تا به یک تعمیر کار مجرب و یا نماینده شرکت نیکون مراجعه کنید تا مشکل به وجود آمده را برطرف کنند.

مدیرسایت
شهریور 24, 1399

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× پرسش در whatsapp