راهنمای خرید پهپاد
مدیرسایت
1400/01/28
4.5/5 - (11 امتیاز)

درون ها به یکی از محبوب ترین ابزار های فیلمبرداری و عکاسی هوایی تبدیل شده اند اما کارایی آن ها به همین موارد محدود نمی شود و با پیشرفته تر شدنشان نقش گسترده تری در زندگی هایمان پیدا کرده و خواهند کرد. اما برای افرادی که می خواهند برای اولین بار پهپاد خرند کدام مدل ها مناسب هستند ؟ یک درون باید چه ویژگی هایی داشته باشد که در سطح مبتدی قرار گیرد.؟؟ در ادامه راهنمای خرید پهپاد مبتدی را اورده ایم.

راهنمای خرید پهپاد مبتدی

در ابتدا باید بدانید که یک درون از چه اجزایی تشکیل شده است راز پرواز پهباد ها در چیست؟ چه مدل هایی دارند و…. می دانیم که شرکت دی جی آی تولید کننده عمده این محصولات است و باالاترین کیفیت را در میان رقبایش دارند . این شرکت چینی توانسته با ابداع فناوری های پیشرفته هواپیما های بدون سر نشین آن ها را در زندگی روزمره ما بیشتر موثر کند کاراییشان را افزایش دهد. غیر از دی جی آی هم شرکت های بسیار معتبر دیگری نیز هستند که محصولات منحصر به فردی دارند و در ادامه این راهنمای خرید پهپاد برخی از آن ها را که مناسب افراد مبتدی و کم تجربه است را به شما معرفی خواهیم کرد

راهنمای خرید پهباد مبتدی

قبل از هر چیز به این نکته توجه کنید که درون های بزرگسال اصلا اسباب بازی نیستند و نمی توان‌ ها را هر جایی که خواستید به پرواز در برخی از مکان ها ممنوعه هستند و برخی تنها با مجوز گرفتن حق پرواز را خواهند داشت.

یکی دیگر از نکات مهمی که باید به‌ آن توجه کنید این است که برای چه هدفی درون را خریداری می کنید.؟ آیا برای عکاسی است یا برای فیلمبرداری حرفه ای نقشه برداری و ….؟ چرا که هر کدام از درون ها با ویژگی های منحصر به فردی صرف انجام یک وظیفه خاص ساخته شده اند.

نکات مهم در انتخاب پهپاد

شما می خواهید پرواز کنید! پس به مدت زمانی که درون می توان پرواز کند دقت کنید البته بسیاری از درون های مبتدی و کوچک هتسند که از ۱۵ تا ۳۰ دقیقه می توانند پرواز کنند و آن هایی که بیشتر از این زنان در آسمان می مانند برای اهدافی حرفه ای تر دیزاین شده است. در ضمن اگر هدفتان از خرید یک پهپاد عکاسی و فیلمبرداری هوایی است طبیعتا باید به دوربین و لنز آن توجه کنید در کنار آن سیستم لرزشگیز نمیز اهمیتی غیز قابل انکار دارد.

بسیاری از درون ها قابلیت بازگشن به خانه را دارند و وقتی که باتری شان به سطح معینی از انرژی می رسد خودکار به نقطه شروع باز می گردند. برای کسانی که می خواهند در مسابقات شرکت کنند سرعت و قدرت مانور بسیار مهم است. اینکه با چه سرعتی بتوانید حرکت کنید تعیین کننده جایگاه شما در یک مسابقه است. در کنار این سبک بودن درون نیز همیت بالایی دارد. اخرین ویژگی هایی که باید به ان ها توجه کنید برند تولید کننده و قیمت پهباد است اکثرا دی جی آی را انتخاب می کنند اما دیگر کمپانی ها در سال های اخیز توانسته اند با اضافه کردن برخی ویژگی های منحصر به فرد محبوبیت زیادی کسب کنند پس همیشه چندین مدل و برند را قبل از خرید درون بررسی کنید.

انواع بال هلی شات

راهنمای خرید پهپاد بر اساس نوع بال ها : یکی از مهم ترین عواملی که در هنگام خرید هلی شات باید به ان دقت کنید نوع باله های ان است در کل دو نوع بال وجود دارد ثابت و متحرک. هلی شات هایی که با بال های ثابت ساخته می شوند ساختاری مانند هواپیما ها دارند که معمولا یک پره نیز در نوک دماغه آن ها وجود دارد. ایرودینامیک این هلی شات ها به گونه است که از فشار هوا برای پرواز کردن استفاده می کند برای همین انرژی کمتری را برای پرواز مصرف می کند اما قدرت مانور کمتری دارد.

انواع بال هلی شات

در کل اگر نیاز به قدرت مانور سریع ندارید و می خواهید روی سرعت و مدت زمانی که پرواز می کنید تمرکز کنید این مدل هلی شات ها مناسب شما هستند.

پهباد های بال متحرک

نوع دوم نیز هلی شایت هایی هستند که با بال های متحرک ساخته می شوند این مدل هواپیما های بدون سرنشین نیز خود در چند دسته بندی تقسیم می شوند برای مثال برخی دو بال متحرک دارند و برخی 8 عدد بال دارند. نحوه پرواز این مدل هلی شات ها برعکس مدل های بال ثابت نیازی به یک باند کوچک برای بلند شدن ندارد بلکه از هر نقطه ای که روشن شوند مستقیم شروع به پرواز خواهند کرد. اکثر مدل هایی که در ایران وجود دارند از نوع کوادکوپتر هستند یعنی 4 پره دارند.

پهباد های بال متحرک

سیستم مانور دادن و حرکت کردن با ان ها نیز بابت وجود باله های متحرک اسان است مثلا باله های جلویی رو به پایین خم می شوند و پرنده به جلو پرواز می کند. در واقع بزرگترین مزیت این نوع هلی شات ها قدرت مانور دادن و پرواز کردن آن ها در جای های کوچک است. اما این مدل پرنده ها قدرت و انرژی بیشتری را نیز برای پرواز کردن مصرف می کنند و باتری آن ها زودتر خالی می شود  و اگر نیاز دارید که زمان زیادی را روی ها بمانید باید حداقل یک باتری زاپاس را همراه خود داشته باشید.

تحمل وزن پهباد

ظرفیت حمل بار و یا میزان وزن باری که هلی شات می تواند با خود حمل کند نیز بسیار مهم است. دوربین عکاسی و لنز و یا گیمبال پهپاد رایج ترین ابزار هایی هستند که روی آن ها نصب می شوند چرا که معمولا فیلمبرداران و عکاسان از آن ها بیشتر استفاده می کنند اما روی هلی شات های صنعتی مانند مدل هایی که برای کشاورزی ساخته می شوند مخزنی از آب نصب می شود که روی زمین پرواز کنند و آب را به شیوه های مختلفی روی زمین بپاشند.

تحمل وزن پهباد

اگر می خواهید دوربین عکاسی خود را روی آن نصب کنید یک هلی شایت که قادر به حمل 1 کیلوگرم بار به طور میانگین است برای شما مناسب است اما اگرچه مدل هایی هستند که تا چند ده کیلوگرم را می توانند حمل کنند.

از سایر قابلیت های مهمی که باید در خرید انواع پهپاد به آن ها دقت کنید می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • کنترل با گوشی
  • حالت هدلس
  • بازگشت به مبدا
  • حالت تعقیب کاربر
  • برد و محدوده کنترلی

راهنمای خرید بهترین پهپاد های مبتدی و حرفه ای

dji mavic mini اولین درون لیست ماست. ( مشاهده محصول در سایت اصلی ) این محصول فوق العاده با وزن کمتر از ۲۵۰ گرم می تواند کار های بسیار را در هوا انچام دهد. یک دوربین ۱۲ مگاپیکلسی دارد می تواند با کیفیت ۲.۷ کی فیلمبرداری کند. توانایی ۳۰ دقیقه پرواز با سرعت حداکثری ۴۷ کیلومتر بر ساعت تا فاصله ۴ کیلومتری را دارد. اما فاقد سنسور برخورد است. ( یکی از بهترین آپشن ها برای کسانی است که می خواهند عکاسی با پهباد را امتحان کنند )

راهنمای خرید پهباد های آماتور

Parrot Anafi FPV دومین مدلی است که می خواهیم معرفی کنیم که از مویک مینی سنگین تر است وزن آن ۳۱۰ کرم است اما با کیفیت بیشتری فیلمبرداری می کند ماکسیموم سرعتی که دتس بافته ۵۵ کیلومتر است و می تواند تا ۲۵ دقیقه به پرواز ادامه دهد.

Ryze Tello

بسیار شبیه محصولات دی جی آی است و بسیار هوشمند و سبک. وزن آن تنها ۸۰ گرم است و یک دوربین ۵ مگایی دارد ۱۳ دقیقه قادر به پرواز با سرعت ۳۶ کیلومتر بر ساعت است. کیفیت فیلم بالایی بالایی ندارد اما با توجه به قیمت نمی توان اننظار بیشتر از این را داشت.

خرید درون های مبتدی Ryze Tello

Parrot Mambo FPV

به اساننی توسط کنترلر و یا تلفن همراه هدایت میشود و با عینک های وی آر سازگاری بسیار زیادی دارد. وزن ان تنها  ۷۳ گرم است و با کیفیت ۷۲۰ فیلمبرداری می کند. دوربین آن می تواند جدا شود. خد اکثر فاصله ای که می تواند طی کند ۱۰۰ متر است می توان گفت که یکی از ایه آل ترین نمونه ها برای مسابقات مبتدی است.

Parrot Mambo FPV

Holy Stone HS100 Navigator

درون هولی استون از نمونه های قبلی بزرگتر است و کاربرد های بیشتری دارد و برای کسانی که می خواهند عکاسی و فیلمبرداری هوایی را شروع کنند بسیار مناسب است. وزن ان ۷۰۰ گرم است و میتواند با سرعت ۳۰ کیلومتر پرواز کند. می توانید با یک بار شارژ تا ۱۵ دقیقه کار کنید .

پهپاد اسپارک دی جی آی DJI Spark

این پهپاد که به عنوان کوچکترین درون دی جی آی شناخته می شود در حال جاضر یکی از بهترین نمونه های بازار است و نوجوانان بسیاری آن را خریداری کرده اند. قابلیت های بسیار جالی نظیر کنترل با دست دارد و می تواند در ابتدایی ترین کار ها در عکاسی و فیلمبرداری به کاربر کمک کند.

مشخصات کامل پهباد اسپارک دی جی آی را در اینجا بخوانید.

مدیرسایت
فروردین 28, 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× پرسش در whatsapp