راز پرواز پهباد ها در چیست ؟
مدیریت فروشگاه
1398/10/21
5/5 - (2 امتیاز)

در این مقاله نگاهی به تکنولوژی و راز نحوه پرواز پهباد جدید می اندازیم.

فناوری های مربوطه به درون ها و هوپیما های بدون سر نشین همه چیز را در بر می گیرد از ایرودینامیک تا متریال های به کار رفته برای ساخت آن ها و چیپ ها و….که در واقع مغز یک درون به حساب می آیند. یکی از محبوب ترین نمونه های موجود در بازار پهباد فانتوم ۳ از شرکت دی جی آی بوده که در میان فیلمبرداران سینمایی از محبوبیت بالایی بر خوردار است. با اینکه دیگر کمی مدل آن قدیمی شده است اما می توان ان را جز پهبادهایی داسنت ه از تکنولوژی های پیشرفته بهره می برد و همان تکنولوژی ها امروزه هم در مدل های جدیدتر با تغییراتی استفاده می شوند.

بررسی نحوه پرواز پهباد

هلی شات ها از موادی بسیار سبک ساخته می شوند تا توانایی پرواز را داشته باشند و بتوانند در هوا مانور دهند. در میان درون ها نمونه های نظامی از همه سبک تر و بهتر ساخته می شوند تا بتوانند در شرایط سخت به سرعت بالایی برسند و قدرت مانور فوق العاده ای دارند. کنترل پهباد ها به وسیله ریموت های مخصوص انجام می شود در واقع یک درون را می توان به دو بخش تقسیم کرد خود کاد کوپتر و قسمت کنترل آن. قسمت جلویی درون که به دماغه آن معروف است شامل تمام سنسور ها و چیپ ست ها و سیستم های نویگیتوری است. باقی بدنه را دیگر فناوری ها اشغال کرده اند. متریال های مهندسی که برای ساخت این پرنده ها استفاده شده اند بسیار سبک هستند و ساختار مولکولیشان به گونه ایست کهسبب کاهش صدای درون می شوند و وزن آن را سبک نگه می دارند

بررسی نحوه پرواز پهباد

پهباد ها در سایز ها و مدل های بسیار متنوعی ساخته می شوند معمولا بزرگترین ها در عرصه نظامی هستند مانند درون معروف شکارچی. دیگر نمونه ها هم که برای بهره عموم ساخته می شوند کوچک هستند و باله هایی ثابت و توانایی پرواز به مراتب کمتر از مدل های نظامی . vtol  ها هم نمونه ای آن درون ها هستند که ۴ پره دارند و می توانند به صورت عمودی پرواز کنند.

تکنولوژی راداری درون DRONE

جدیدترین مدل های درون شامل سیستم هدایتی ماهواره ای هستند نظیر جی پی اس و گلوناس. این پرنده ها می توانند هم به صورت ماهواره ای هم غیر آن پرواز کنند. سیستم های هدایتی و نویگتری درون ها بسیار پیشرفته است چرا که به بهتر شدن  مدل برداری سه بعدی و کاربرد هایی نظیر نقشه کشی و عملیات های نجات و… می انجامد.

  • هنگامی که درون روشن میشود ابتدا به دنبال ماهواره ها می گردد این ماهواره ها به صورت شبکه در سراسر کره زمین پشخند و می توانند شبکه ای اطلاعات را انتقال دهند. فناوری راداری درون ها روی ریمموت کنترل این موارد را نشان می دهد .
  • اینکه درون به ماهواره متصل شده و آماده پرواز است.
  • مکان پهباد را نسبت به کاربر نشا می دهد
  • نقطه بازگشت به پایلت ( کاربر)

جدیدترین درون ها سه مدل نقطه بازگشت دارند ان هایی که خود کاربر تصمیم میگیرد و ب زدن گزینه مربوطه رد کنترلر با نرم افزار پهباد را بر می گرداند. دوم هم مربوطه به میان باتری است و هنگامی که سطح انرژی باقی مانده به حد مشخصی برسد پهباد به صورت خودکار به سوی کاربر بر می گردد. سوم در صورت قطع ارتباط بین کاربر و پهباد به صورت خودکار به نقطه شروه پرواز باز می گردد.

فناوری های نشخیص مانع هلی شات

بدون شک جدیدترین نمونه های کوادکوتر و هگزاکوپتر ها به سیستم های پیشگیری از بر خورد و تشخیص موانع مجهر هستند. این سیستم ها با اسکن محیط اطراف به کمک نرم افزار های درون نقشه ای سه بعدی را می سارند این به پرنده امکان شناسایی را می دهد و از برخورد آن ها با موانع گوناگون جلوگیری می کند.

دیگر ویژگی های تعیین کننده در نحوه پرواز پهباد

سیستم لرزشگیر نیز برای این دستگاه بسیار مهم است چرا که بدون ان ها نمی توانند یک پرواز نرم را داشته باشند این سیستم ها ژیروسکوپی عمل می کنند. یکی از مهم ترین قطعات در درون ها موتور ان ها است که در کنار پره ها امکان پرواز را به آن می دهد. سیستم پره ها و موتور جفتی است و هر موتور یک جفت پره را دارد که در کواد کوپتر ها یک کفت موافق عقربه های ساعت و دیگری مخالف می چرخند.

حرکت پره های هلی شات

در نمونه های جدید ویژگی جدید اضافه شده است که مناطق ممنوعه را بررسی می کند و به درون اجازه تجاوز را به ان منطقه نمی دهد که این ایمنی را حفظ می کند. بسیاری از پهباد ها یک دوربین کوچک دارن که دیدی همانند خلبان را به کاربر می دهد این خصوصیت در آموزش های خلبانی و … بسیار کارآمد واقع شده است.

مدیریت فروشگاه
دی 21, 1398

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره رایگان کلیک کنید
×