عکاسی از نوزاد
مدیریت فروشگاه
1401/01/07
5/5 - (6 امتیاز)

عکاسی رشته ای است که ،در هر زمانی می توانید از سوژه های که تماشای آنها برای شما لذت بخش است تصویربرداری کنید .شاید یکی از دلایلی که خیلی از مردم به این رشته علاقه مند هستند نیز ، همین لذت بخش بودن این کار است . اگر شما هم به عکاسی از نوزادانی که تازه متولد شده اند علاقه مند هستید باید بدانید که قبل از عکسبرداری این فرشته های، کوچک بهتر است آموزش عکاسی از نوزاد را فرا بگیرید .

شاید یکی از انواع جالب عکاسی از نوزادان باشند ، که می تواند لذت عکاسی را برای شما دو چندان کند .البته عکاسی از این فرشته های کوچک اصلا کار راحتی نیست و دردسر های زیادی نیز برای شما خواهد داشت . دوران نوزادی به قدری حساس است که برای بیشتر ما شنیدن یک خاطره از آن دوران و یا تعریف از خصوصیات دوران نوزادیمان می تواند به راحتی توجه ما را به خود جلب کند.

آموزش عکاسی از نوزاد

شرایط مناسب برای عکاسی از نوزاد

زمان 

زمانی که نوزادان در خواب هستند یکی از بهترین مواقع برای عکاسی است . نوزادانی که سن آنها بین 6 تا 20 روز است ،به علت سنگین بودن خواب آنها می توانید راحت تر عکسبرداری انجام دهید.اما معمولا اینکه معمولا نوزادان در این سن در بیمارستان ها هستند می توان گفت برای عکسبرداری خیلی هم عجله نکنید ، اما در نظر داشته باشید که تا قبل از 40 هفتگی می توانید تصاویر بهتری را داشته باشید پس خیلی هم وقت را هدر ندهید.

دوربین و لنز مناسب 

دوربین های DSLR یا بدون آینه می توانند برای عکاسی شما مناسب باشند . با فرض اینکه نور طبیعی محیط عکسبرداری شما مناسب است می توان گفت ISO 100-400  میتواند انتخاب خوبی برای نوردهی به حساب بیاید ، از طرفی برای عکسبرداری با عمق کمتر می توانید از دیافراگم f/2.8-f8 که یک دیافراگم باز به حساب می آید استفاده کنید. همچنین حالت عکاسی Av را در دوربین خود فعال کنید.

یک لنز 50 میلیمتری می تواند برای شما مناسب و زیاد بر روی آن حساس نشوید. می توانید مشخصات و قیمت لنز ها را در اینجا بررسی کنید.

نورپردازی در عکاسی از نوزاد

درر عکاسی از نوزادان نورپردازی خلاقانه بسیار مهم است اما درکنارش باید بدانید که در این سبک باید به شکلی نور را تنظیم کنید که نوزاد اذیت نشود و با آرامش به کار خود ادامه دهید. در کل بهتر است در یک محیطی کار کنید که به صورت طبیعی نور خوبی دارد و شما زیاد نیازی به استفاده از نور مصنوعی نداشته باشید. اما اگر در استودیو کار می کنید هم نور را به گونه ای ست کنید که به خوبی پحش شود و به نرمی فضا را پر کند چرا که سوژه های شما به راحتی حواس پرت می شوند و در صورت تیز بودن نور شروع به گریه می کنند. رینگ لایت های عکاسی یکی از گزینه های مناسب هستند که هم می توانید دمای آن ها را تنظیم کنید و هم شدت نور را ست کنید.

قیمت انواع رینگ لایت عکاسی را در این بخش دی جی 24 مشاهده و بررسی کنید.

آموزش شروع عکاسی از نوزاد

شروع عکاسی از نوزاد

در هنگام شروع بهتر از از یک سری تجهیزات که احتمالا به آن نیاز خواهید داشت نام ببریم. پتو و بالش با رنگ روشن (سفید میتواند مناسب باشد) ، فلاش اکسترنال ، وسایلی هستند که در صورت استفاده از آنها تصاویر بی نقضی ا خواهید داشت .

تنظیم نور و پس زمینه

سعی کنید عکاسی را در محلی انجام دهید که نور طبیعی را به میزان کافی دریافت کند ، اگر نور کافی در محیط وجود نداشت می توانید از تجهیزات نور پردازی برای تغییر میزان نوردهی استفاده کنید . البته حواستان باشد که در حین نورپردازی اگر احساس کردید که سایه به مقدار زیادی در تصاویر شا وجود دارد بهتر است از پارچه هایی با رنگ روشن در برابر مسیر عبور نور استفاده کنید.

پس زمینه ای که نوزاد را بر روی آن قرار داده اید  می تواند به رنگ های روشن مثل توسی یا سفید باشد که در عین سادگی نور خوبی هم

از عکاسی متوالی برای تصویربرداری از نوزادان استفاده کنید ، به دلیل مشخص نبودن و عدم کنترل بر حرکات نوزادان نمی توان پیش بینی کرد که چه صحنه ای را می توان از آنها ثبت کرد از این رو عکاسی متوالی می تواند برای شما صحنه های زیبایی را ثبت کند . ترجیحا پس زمینه های شلوغ را انتخاب نکنید . از این جهت که سوژه ی عکاسی ما یک نوزاد است بهتر است با همه چیز مانند وجود خود نوزاد ساده و بی آرایش باشد تا روح تصویر حفظ شود.

همچنین می توانید از نوزادان عکاس های پرتره نیز تهیه کنید. آموزش عکاسی چهره را در اینجا بخوانید

لباس مناسب نوزاد در عکاسی

پوشش مناسب برای عکاسی از نوزادان 

برای پوشاندن لباس هم مانند پوشش پس زمینه ی عکس بهتر است تا لباسی ساده را در نظر بگیرید . رنگ های ملایم برای آنها نیز می تواند به زیبایی عکس را بیشتر کنند ، البته اگر بخواهید برای نوزاد لباس در نظر بگیرید ! 

یکی از بهترین هالت هایی که می توانید از نوزاد عکس های دلنوازی را بگیرید حالت برهنگی نوزاد است . اگر خواستید لباسی بر تن نوزاد نباشد می توانید از یک پتو برای پوشاندن قسمتی از بدن او استفاده کنید که در اینجا باز هم انتخاب رنگ پتو می تواند عمری مهم باشد .

ژست های عکاسی از نوزاد

ژست های مناسب نوزاد

ژست عکاسی کودکان بسته به سن آنها ، تفاوت می کند . اما هدف از این نوع عکاسی ثبت خاطرات شیرین از دوران نونهالی است پس بهتر است آزادی را برای نوزادان در نظر بگیرید . از طرفی اگر ژست خواصی را در نظر داشتید حواستان باشد که نوزاد را تحت فشار نگذارید و آرامش او را به هم نزنید که در صورت رعایت نکردن اینها احتمالا مجبور به لغو جلسه ی عکاسی شوید.

سعی کنید با کودک رابطه برقرار کنید تا بتوانید با اخلاقیات آن نیز آشنا شوید در صورتی که بتوانید کودک را به خوبی بخندانید ، احتمالا تصاویری که در این حین ثبت می کنید خودتان را هم احساساتی میکند. 

از چشم کودکان غافل نشوید ! اگر شانس عکسبرداری از نوزادان را در حالت بیداری پیدا  کردید دقت کنید که چشمان همیشه منعکس کننده ی احساسات هستند و می تواند به عکس ها جان بخشی کنند .

تنظیم زاویه دوربین 

تنظیم زاویه دوربین 

همیشه برای داشتن عکس های قشنگ نیاز به زاویه های مختلفی داریم . چند زاویه را امتحان کنید برای گرفتن تصاویر با زاویه ی مختلف نیاز به سه پایه و تجهیزات زیادی ندارید . مثلا می توانید از یک بالش با ارتفاع پایین برای گرفتن عکس از زاویه ای در،رو به روی نوزاد هنگامی که در خواب است استفاده کنید و دوربین را بر روی آن بگذارید .

عکاسی از نوزاد در فضای باز

فرقی نمی کند سوژه ی شما یک انسان بزرگ یا یک کودک باشد ، عکاسی در فضای باز برای همه ی سوژه ها عکس های زیبایی را ایجاد می کند .به علت سن کم نوزادان فضای باز برای عکاسی از آنها می تواند مقداری خطر آفرین باشد ،با اینکه عکاسی در طبیعت به خاطر نور و عوامل طبیعی می تواند زیبایی بیشتری داشته باشد .

آموزش عکاسی از نوزاد در فضای باز

اگر با این اوصاف باز هم عکاسی در فضای باز را انتخاب کردید بهتر است برخی نکات را در خاطر داشته باشید.

  • شرایط آب و هوایی را قبل از رفتن به مکان مورد نظر برسی کنید تا با اتفاق پیش بینی نشده رو به رو نشوید
  • تابش مستقیم نور خورشید بر روی پوست نوزاد می تواند او را به مقدار زیادی آزار دهد سعی کنید ، کودک در زیر یک سایه بان یا درخت باشد .
  • کودک تحمل گرما و سرمای زیاد را ندارد حتی برای مدت کوتاه ، سعی کنید اگر دمای هوا مناسب بود بیرون بروید.
  • کودکان آب را دوست دارند ، می توانید منظره ی مورد نظر را در نزدیکی یک ساحل یا یک رودخانه انتخاب کنید 

 در اخر بدانید که اگر در حال عکاسی از یک نوزاد هستید  بهتر است با او رابطه ای دوستانه را برقرار کنید. یکی از نکات کلیدی این نوع عکاسی هم برقراری ارطبات اس که ما سعی کردیم آنرا در آموزش عکاسی از نوزادان بارها بازگو کنیم .کودکان علاقه مند به برقراری رابطه هستند و در این کار بسیار حرفه ای هستند.از طرفی کودکان انرژی را به خوبی دریافت می کنند اگر بتوانید با نشاط با آنها رفتار کنید می توانید مطمئن باشد که آنها هم به خوبی به شما پاسخ خواهند داد .

ایده های عکاسی از نوزاد

ایده های عکاسی از نوزاد

عکس خلاقانه از نوزاد

عکس گرفتن از نوزاد

عکس از نوزاد دختر

عکس زیبا از نوزاد

مدیریت فروشگاه
فروردین 7, 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره رایگان کلیک کنید
×